Atklās Ritas Blaževičas gleznu izstādi "Satikšanās dabā"

Trešdien, 3. februārī, pulksten 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 mazajā izstāžu zālē atklās Ritas Blaževičas gleznu izstādi “Satikšanās dabā”.

Māksliniece Rita Blaževiča aicina skatītāju ieskatīties dabas norisēs jebkurā no gadalaikiem un jebkuros laika apstākļos, jo tas palīdz atstāt ikdienas rūpes, atbrīvoties no stresa un nevajadzīgas steigas. Izstādē skatāmas akvareļu un akrila tehnikā gleznotas gleznas, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Viņas iedvesmas avots ir Latvijas daba, ceļojumu iespaidi un, protams, ziedi. Tos viņa pazīst, prot audzēt un kopt un gleznot, izstudējot katra zieda īpašo formu un raksturu. Ainavās ieskanas tumšāki toņi, jo māksliniecei tuvas rudenīgas noskaņas, noēnoto parku klusums un koku alejas, kas aizved tālumā.

Māksliniece saka: ”Dabā vienmēr ir par ko priecāties, jo tā ir mainīga: mainās krāsas gadalaikos un pat vienā dienā apgaismojums mainās ik pa stundām. Vienu brīdi ir saule, tad savelkas mākoņi, tad iestājas vakara krēsla un pēc nakts – rīta ausma. It kā atrodamies vienā un tajā pašā ainavā, tomēr katrā reizē tā ir citāda, jo dienu gaitā mainās koku zaļums, kaut kas no jauna ir uzziedējis, tad ziedus nomaina augļi un pamazām rudens iekrāso kokus un krūmus, visbeidzot ziema apsedz visu ar baltu sniegu.”

Rita Blaževiča dzimusi Līvānos. 1968. gadā beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Ādas mākslinieciskās apstrādes nodaļu. Viņas skolotāju vidū bija tādi latviešu akvareļmākslas klasiķi, kā Kārlis Sūniņš, Eduards Jurķelis un Ērika Romāne.

Šis faktors ir ietekmējis mākslinieces izvēli – akvareli viņa iemīlēja uz mūžu, tā poētisko iespēju, smalko nianšu un vieglās, caurspīdīgi dzidrās tehnikas dēļ, kas tik ļoti atbilst mākslinieces pasaules izjūtai, viņas romantiski sievišķai dabai un daiļuma alkām.

Izstādēs Rita Blaževiča piedalās kopš 1973. gada. Personālizstādes notikušas Ventspilī, Rīgā, Jēkabpilī, Rēzeknē, Krāslavā, Siguldā u.c.
 
Ritas Blaževičas darbu poētisko raksturu ir uztvēruši dzejas grāmatu izdevēji. Viņas ziedu kompozīcijas, liriskie ainavu gleznojumi rotā vairāku grāmatu apgāda “Annele” dzejas krājumiņus.

Izstāde Liepājas muzejā skatā līdz 28. februārim. Ieeja ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Liepājā