Atklās izstādi "BALTIJAS BRĪVĪBAS CEĻŠ. 1987. – 1991."

Ceturtdien, 8. augustā pulksten 15 Liepājas muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos"
festivāla "VIA BALTICA" laikā atklās Nacionālā vēstures muzeja veidoto izstādi "Baltijas brīvības ceļš. 1987. – 1991.", informē Liepājas Muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Fotoizstādē dokumentēti ar Atmodu saistīti procesi un  arī 1989. gada 23. augusta akcija "Baltijas ceļš", kad 1,5 miljoni cilvēku Latvijā, Lietuvā, Igaunijā sadevās rokās, lai izveidotu 600 km garu cilvēku ķēdi un simboliski savienotu Baltijas valstu galvaspilsētas Viļņu, Rīgu un Tallinu, atklājot šo valstu vienotību.
 
Izstāde ar fotogrāfiju palīdzību stāsta par latviešu, lietuviešu un igauņu tautai nozīmīgu posmu to dzīvē 20. gadsimta 80. un 90. gados. Pasaules vēsturē vēl nebijusī akcija apliecināja Baltijas valstu vienotību un nelokāmo apņemšanos atgūt neatkarību. Akciju "Baltijas ceļš" organizēja Lietuvas pārbūves kustība Sajūdis, Latvijas Tautas fronte un Igaunijas Tautas fronte, un tas kļuva par vienotības simbolu ceļā uz neatkarību.

Izstāde būs skatāma līdz 11. septembrim.

Kā jau iepriekš ziņots, festivāla "VIA BALTICA" koncerti notiks no 22. līdz 31. augustam Liepājā un 24. augustā Kuldīgā, piedāvājot koncertu apmeklētājiem baudīt Baltijas valstu mākslinieku muzikālo sniegumu, kā arī iepazīstinot klausītājus ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komponistu radītajiem skaņdarbiem.

Ar festivāla jaunumiem var iepazīties šeit.

Pievieno komentāru

Liepājā