Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās Irinas Tīres fotoizstādi ''Ceļā uz Dziesmu svētkiem''

Pirmdien, 31. jūlijā, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē tiks atklāta foto mākslinieces Irinas Tīres izstāde ''Ceļā uz Dziesmu svētkiem'', kas būs skatāma līdz 27. augustam. Ieeja bez maksas.

Šogad foto māksliniece Irina Tīre svin 80. gadu jubileju, skatītājiem dāvājot vairākas fotoizstādes. Pavasarī ikviens varēja novērtēt iespaidīgo izstādi ''Marianna'' Liepājas muzejā, kur bija iespēja redzēt ne tikai fotogrāfijas, bet arī dažādas vērtīgas piemiņas lietas, apģērbus un aksesuārus no mākslinieces personīgajiem krājumiem. Līdz 30. jūlijam Liepājas koncertzālē ''Lielais dzintars'' vēl iespējams pagūt apskatīt I.Tīres fotoizstādi ''Dzirdēt noklusēto'', kurā atainoti Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Liepājas pilsētvidē pie dažādiem metāla kalumiem un lējumiem. Savukārt izstādē, kuras atklāšana notiks 31. jūlijā, fotogrāfe izrāda savu cieņu un apbrīnu kormūzikai, fotogrāfijās atspoguļojot Liepājas un Liepājai tuvos diriģentus.

Izstādē ''Ceļā uz Dziesmu svētkiem'' redzamie diriģenti, kuru vārdus māksliniece labprāt patur noslēpumā, fotografēti gan mēģinājumos, gan koru skatēs, gan koncertos, gan arī Dziesmu svētku gājiena laikā. Izstāde veidota ar domām par gaidāmo Latvijas simtgadi un Dziesmu svētkiem, kā arī lai atspoguļotu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošo darbību. Kopš 1978. gada māksliniece I.Tīre ir fotostudijas ''FOTAST'' dalībniece, un viņa aizvien aktīvi iesaistās fotostudijas darbībā, bieži fotografējot Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra rīkotos pasākumus, tostarp arī kormūzikas notikumus.

Irina Tīre – foto māksliniece, grafiķe, dejotāja, dzimusi 1937. gada 29. oktobrī Liepājā. Mākslinieces darbi eksponēti un augsti novērtēti gan Latvijā, gan Šveicē, Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Beļģijā, Francijā, Austrijā, Turcijā un citviet pasaulē. I.Tīres darbi apkopoti un skatāmi arī grāmatās ''Dzirdēt noklusēto'', ''Liepāja grafikās'' un ''Skatiens''. 2007. gadā I.Tīre saņēmusi titulu ''Gada liepājniece''.

Pievieno komentāru

Liepājā