Atklās fotomākslinieces un grafiķes Irinas Tīres personālizstādi "Skatiens"

25.oktobrī. plkst.17:00 Liepājas pārstāvniecībā Rīgā tiks atklāta ļoti īpaša izstāde „Skatiens”. Izstādes atklāšanā, varēs iepazīties ar Irinas Tīres labāko fotogrāfiju oriģināliem no nesen izdotās foto bilžu grāmatas „Skatiens”. Grāmatas piecās nodaļās apkopotas melnbaltās fotogrāfijas, kas savulaik kopētas tumsā pie vārgas zaļās gaismas lampiņas.

Gadiem ejot cilvēks mainās, tikai skatiens ir tas, kas saglabājas nemainīgs. Fotogrāfijas atklāj mākslinieces talantu notvert un ar fotogrāfijas palīdzību saglabāt skatienus.  Viens skatiens var izteikt ļoti daudz. Izstādē vērojamas māksliniece I. Tīres ieraudzītie bērnu kā arī pieaugušo dziļie un izteiksmīgie skatieni.

Daiļrades paņēmienu fotomākslā, kādā ilgus gadus neatlaidīgi strādā liepājniece Irina Tīre, latviski sauc par gaišo toņu tehniku, skaidro Pēteris Jaunzems, kas ir viens no Mārtiņa Buclera prēmijas laureātiem. Šis paņēmiens nav no vienkāršajiem, jo atbrīvošanās no dziļajām ēnām objektīva tvertajos fotouzņēmumos prasa gan lielu pacietību, gan skrupulozu precizitāti. Tomēr, kā apliecina fotogrāfes izstāde un grāmata, rezultāts dāsni attaisno ieguldītos pūliņus, piebilst P.Jaunzems.

Izstādes apmeklētājiem būs tā unikālā iespēja iedziļināties un mēģināt izprast skatiena patiesos iemeslus, kā arī dzirdēt foto mākslinieces stāstus par konkrētās fotogrāfijas tapšanas mirkli, iedvesmu un tā brīža emocijām.

Foto māksliniece I. Tīre savā 75.gadu vecumā sev ir uzstādījusi apbrīnojamu mērķi – turpināt izdot grāmatas un laist klajā otro tirāžu zīmējumu albūmam. Mākslinieces dzīves moto: „Kamēr vari, tikmēr dari!”

Atbalstot šo mērķi, izstādes atklāšanas dienā ikvienam interesentam būs iespēja iegādāties I.Tīres grāmatu „Skatiens”.

Irinas Tīres fotoizstāde “Skatiens” būs apskatāma Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Torņa ielā 4, 2a-201, kurā tiks izstādītas 19 fotogrāfijas. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama 4 nedēļas līdz 2013.gada 22.novembrim.

Agnese Kvedere,
Liepājas pārstāvniecības Rīgā biroja administratore

Pievieno komentāru

Liepājā