Atklāj Rimbenieka pieminekli

Apvienojot iedzīvotāju, mākslinieku un pilsētas domes ieguldījumu, Jūrmalas parka malā pabeigta piemiņas vietas iekārtošana Liepājas pilsētas eksmēram Evaldam Rimbeniekam. Ar ziediem, svinīgām runām un Jūras spēku orķestra spēlētām melodijām svētdien Liepājā atklāja piemiņas vietu E. Rimbeniekam, kurš Liepājas mēra amatā pirmskara Latvijā nostrādājis 12 gadus.

Ideja uzcelt pieminekli cilvēkam, kura vadības laikā Liepāja tikusi atjaunota pēc Pirmā pasaules kara postījumiem un izveidota par rūpniecības, biznesa un kultūras centru, dažiem pilsētas iedzīvotājiem radusies, jau tuvojoties E. Rimbenieka 110 gadu jubilejai, saka pensionārs Jūlijs Brehštets.

Taču pēc ķirurga Egila Dekšņa ierosmes sabiedriskā organizācija “Liepājas pilsētas galvas Evalda Rimbenieka fonds” tika nodibināts 2003. gadā. Drīzumā arī izsludināts konkurss par piemiņas vietas izveidi, kurā uzvarēja Pāvilostas mākslinieka Ulda Kurzemnieka un arhitektes Santas Reinhartes ideja. Pirmie līdzekļus fondam ziedojuši E. Rimbenieka tuvinieki, bet turpmākā ziedojumu vākšana ar mainīgām sekmēm ilga visus piecus gadus un turpinās joprojām, jo par visiem darbiem vēl nav samaksāts.

Piemiņas vietas atklāšanai bija izvēlēts datums, kad Latvijā piemin Padomju Savienībā 1937. gadā pret minoritātēm uzsāktā genocīda upurus. “E. Rimbenieks bija ļoti tālredzīgs,” savā runā atzina Liepājas mērs Uldis Sesks. “Patlaban tiek turpinātas viņa iestrādātās idejas, piemēram, ostas padziļināšana. Viņa laikā atklāja aviosatiksmi ar Rīgu, arī mums tagad ir tāda iespēja, viņa laikā atklāja vilcienu satiksmi ar Berlīni, mums būs prāmis uz Vāciju,” saka U. Sesks.

Pievieno komentāru

Liepājā