Atjaunota Līvas kapličas ceremoniju telpa un interjers

Ceturtdien, 11. augustā, Liepājas Būvvaldes pieņemšanas komisija ekspluatācijā pieņēma Līvas kapu kapličas atjaunošanas (4. – 7. kārtas) būvdarbus. Darbi veikti šīs vasaras mēnešos, un tagad Līvas kapu kapliča ir pilnībā sakārtota gan no ārpuses, gan iekšpuses, izceļot ēkas arhitektoniski vēsturiskās un mākslinieciskās vērtības, telpām nodrošinot funkcionālu labiekārtojumu un atbilstību jaunā gadsimta prasībām, informē sabiedrisko attiecību speciālists,Aigars Štāls.

Kapličai šovasar ir restaurētas ārdurvis un logi, izbūvēta elektroinstalācija, atjaunots iekštelpu sienu apmetums (pagrabā, kāpņu un ceremoniju telpā), no rūsas attītrītas un nokrāsotas metāla režģu detaļas, veikts grīdas flīžu remonts, izgatavotas un uzstādītas mēbeles un interjera detaļas: soli, krusts, svečturi, apsīdas galds, kancele u.c.

Būvvaldes komisija, kā arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija atzina, ka darbi ir izpildīti labā kvalitātē, atbilstoši projektam, saglabājot valsts nozīmes mākslas pieminekli – cilni “Enģelis”, kas rotā austrumu portāla ieejas durvju ailu. 

Četru kārtu būvdarbus Līvas kapličā veica SIA "Firma UPTK",  būvdarbu vadītājs bija Mārcis Štēbelis, autoruzraugs arhitekts Gundars Vīksna, būvuzraugs Rihards Dzenis.

Līvas kapličas atjaunošanas kopējās izmaksas visās septiņās kārtās ir 206 270 eiro. Finansējums piešķirts no pilsētas budžeta. Būvdarbu garantija trīs gadi, kas nozīmē, ka šajā laikā atklājušos būvdarbu defektus būvnieki novērsīs par saviem līdzekļiem.

UZZIŅAI
*Līvas kapu, agrāko Bārenbuša kapu kapliča būvēta 1894. gadā, pabeigta 1895. – 1896. gadā.
*Projekta autors Maks Pauls Berči.
*Ēku cēlis/finansējis Liepājas būvuzņēmēja Vilhelms Rīge, kurš “vēlējies Liepājai atstāt piemiņu par sevi, Bārenbuša kapos uzceļot vispārējai lietošanai paredzētu kapliču, kas vienlaikus bija iecerēta arī kā ģimenes apbēdījumu vieta” (Imants Lancmanis, Angelika Berči, „Berči”, R., 2012., Valters un Rapa).
*Ēka ir sarežgītas konfigurācijas, izmantotas romānikas formas, kas savītas ar Bizantijas arhitektūras elementiem.Visas detaļas veidotas augstā mākslinieciskā un amatnieciskā kvalitātē, to visu noslēdz kupolveida jumts ar krustu.
*Kapličas augstums – 12,18 metri.
*Telpu plānojuma centrālajā daļā pirmā stāva līmenī atrodas ceremoniju zāle, aiz tās kāpnes uz pagrabstāvu.
*Pagrabā atrodas kapenes, kurās guldīta V. Rīges dzimta.
*Virs ieejas durvju portāla redzams valsts nozīmes mākslas piemineklis – smilšakmenī veidots cilnis “Eņģelis”.


Pievieno komentāru

Liepājā