Atjaunos Liepājas bāku

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde (LSEZ) parakstījusi līgumu par Liepājas bākas atjaunošanu ar iepirkumā uzarējušo SIA "Falkors Building Industry", preses konferencē pie bākas 19. jūnijā apstiprināja LSEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš.

150 gadus vecajai Liepājas metāla bākai nepieciešama krāsojuma maiņa un dažādi citi kosmētiskie darbi. SIA "Falkors Building Industry" valdes loceklis Jānis Prižavoits paredz, ka jaunais krāsojums izturēs vismaz desmit gadus.

Bāka ne tikai ir funkcionāla un kalpo par ceļvedi mazākiem kuģīšiem un jahtām, bet arī kopš 2010.gada ir valsts nozīmes industriāls kultūrvēstures piemineklis, kuru vēlas redzēt tūristi, kuri apmeklē Liepāju.

Bāka atrodas aiz uzņēmuma "Kolumbija Ltd" žoga. “Ir jāpanāk kopīgi pieņemams risinājums, kas apmierina gan uzņēmumu, gan LSEZ, jo mūsu nolūks ir šo objektu nākotnē padarīt redzamu cilvēkiem,” uzsvēra J. Lapiņš. Ostas teritorijā ir arī citi objekti, kas varētu piesaistīt tūristu uzmanību.

Katrai bākai ir atšķirīgs krāsojums. Dažas ir zilas, dažas melnas, dažas strīpainas. Kopš pagājušā gadsimta 80-tajiem gadiem bāka tiek krāsota sarkanbaltā krāsojumā. Šis krāsojums ir zināms visā pasaulē, tā ir viena no pazīmēm, kā kapteiņi bāku atpazīst, atklāja Hidrogrāfijas dienesta vadītājs Dainis Eņģelis.

“Ostās ir bākas nodoklis. Tādēļ vien bākai ir jābūt. Visumā bākas ir vajadzīgas, lai arī ar cik modernām navigācijas ierīcēm nebūtu aprīkoti kuģi. Sevišķi bākas noder mazajiem peldlīdzekļie. Liepājas pārziņā ir arī bākas Bernātos un Papē.

Liepājas bāka atklāta 1868. gadā, iepriekš kuģiem ceļu rādīja Loču tornis. Bākas augstums ir 32,4 metri, bet torņa diametrs pie pamatnes 6,03 metri. Konstrukcija ir no čuguna.

Bākas atjaunošanas kopējā būvdarbu līgumcena ir 72,5 tūkstoši eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pievieno komentāru

Liepājā