Atgādina bērniem par ugunsdrošību 1

Liepājā 2005. gadā bērnudārzā notikusi ļaunprātīga dedzināšana – aizdedzinātas rotaļlietas. 1998. gadā Dobelē ugunsgrēkā bērnudārzā sadedzis bērns. Lai novērstu līdzīgas nelaimes un skaidrotu, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā, šogad pie bērniem dodas ugunsdzēsējs zilonēns Baltiņš.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sāk akciju “Baltiņa skola” divu mēnešu garumā, kuras laikā četrus un piecus gadus veciem bērniem visā Latvijā stāstīs par to, kā pasargāt sevi no ugunsnelaimes un ko darīt tad, ja ugunsgrēks jau sācies.

Pirmais pasākums ārpus Rīgas otrdien 18. martā notika Liepājas bērnudārzā “Pasaciņa”. Zilonēns Baltiņš kopā ar draugiem bija atbraukuši pie bērniem un stāstīja par to, kas ugunij dod spēku un no kā uguns baidās.

Visi kopā rotaļu veidā mācījās, kā labāk izkļūt no piedūmotas telpas un ko darīt, lai izvairītos no ugunsnelaimes. Ugunsdzēsēja Baltiņš atgādināja, ka bērniem noteikti jāsauc palīgā pieaugušie, ja kaut kas ir aizdedzies.

VUGD Liepājas brigādes ugunsdrošības inspektore Rita Seļezņeva norāda, ka bērniem ir svarīgi neapjukt un zināt, kā rīkoties kritiskā situācijā. Akcijas laikā bērnudārznieki apgūs svarīgas iemaņas, kā pasargāt sevi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā