AT līdz pavasarim atliek krimināllietas izskatīšanu par grupveida izvarošanu Liepājā

Augstākā tiesa (AT) šodien līdz nākamā gada 3.aprīļa plkst.10 atlika krimināllietas izskatīšanu par grupveida izvarošanu Liepājā.

Kā informē AT preses sekretāre Baiba Kataja, lietas izskatīšanu nācās atlikt, jo uz apelācijas instances tiesas sēdi attaisnojošu iemeslu dēļ nebija ieradies prokurors.

Kā ziņots, šajā lietā uz apsūdzēto sola sēdušies Māris Grīnvalds un Zigurds Komarovs. Apelācijas instances tiesas sēde bija plānota jau 23.janvārī, taču to nācās atlikt Komarova neierašanās dēļ. Bez tam uz 23.janvāra sēdi slimības dēļ nebija ieradušies arī abu apsūdzēto advokāti.

Izskatot šo lietu pirmajā instancē, Kurzemes apgabaltiesa pērn 19.martā Grīnvaldu atzina par vainīgu izvarošanā un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, nosakot viņam arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem. Turpretim izvarošanas atbalstīšanā apsūdzēto Komarovu apgabaltiesa atzina par nevainīgu un attaisnoja.

Tomēr vēlāk Grīnvalds un viņa aizstāvis minēto spriedumu pārsūdzēja. Apelācijas protestu iesniedza arī Liepājas prokuratūra. Līdz ar to lieta nonāca AT, kurai tā jāizskata apelācijas kārtībā.

Kā ziņots, saistībā ar šo pašu izvarošanas gadījumu prokuratūra sauca pie kriminālatbildības vēl trīs vīriešus - Rolandu Ostvaldu, Mārtiņu Lapiņu un Raiti Pudulu -, taču apsūdzības pret viņiem tika izdalītas atsevišķā tiesvedībā, jo apsūdzētie pazuda un viņus nācās izsludināt meklēšanā.

LETA jau ziņoja, ka kādā 2010.gada rudens naktī dzīvoklī Liepājā vairāki jaunieši tika aizturēti pēc tam, kad bija izvarojuši 1992. un 1994.gadā dzimušas meitenes.

Policija saistībā ar notikušo sāka kriminālprocesu, bet prokuratūra vēlāk uzrādīja apsūdzības pieciem jauniem vīriešiem. Apsūdzēto vidū ir agrāk četras reizes sodīts 1988.gadā dzimis vīrietis, trīs 1990.gadā dzimuši vīrieši un viens 1991.gadā dzimis vīrietis, kurš prokuratūras ieskatā atbalstījis izvarošanu.

Pievieno komentāru

Liepājā