ASV producentes raidījums par Latviju varētu piesaistīt jaunus tūristus arī Liepājai

ASV televīzijas raidījumu producentes, autores un vadītājas Ešlijas Kolbērnas veidotā filma par Latviju varētu aizvien vairāk piesaistīt tūristus, jo īpaši no ASV, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) pārstāve Inta Briede.

Divu nedēļu laikā TV komanda "Ashley Colburn Production" Latvijā strādāja ar TAVA, Gaujas Nacionālā parka (GNP) klastera, Liepājas pilsētas domes un nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" atbalstu. Vizītes sagatavošanā lielu ieguldījumu sniedza arī "LiveRiga". TV komanda tuvāk iepazinās ar Rīgu, daudz laika veltīja Liepājai un vizītes beigu daļa aizritēja Siguldas pusē.

Raidījumu par Latviju veidos desmit sižeti, kuru kopējais garums būs 52 minūtes. Raidījums varētu iziet ēterā agrā rudenī.

Kopējās izmaksas ir 25 000 eiro (17 570 latu), no tiem tikai daļu sedz Latvijas puse, pārējo paši TV kanāli, TAVA maksāja 4000 eiro (2811 latus), Liepāja - vienu tūkstoti eiro (700 latu), GNP - 5000 eiro (3500 latu), bet "airBaltic" sedza biļešu izmaksas.

Ar Kolbērnas veidoto raidījumu par Latviju ASV tirgū plānots radīt vispārēju priekšstatu un pārliecības izjūtu, ka Latvija nav kāda tumša un atpalikusi bijusī padomju režīma republika, kā arī to, ka Latvija ir valsts, kura pelna cieņu un ievērību.

"Ashley Colburn Production" stāsti par Latviju tiks demonstrēti ne tikai ASV, bet tulkoti un parādīti arī Horvātijā, Polijā, Bulgārijā un Slovēnijā un citās valstīs, ar kurām producentu firma ir noslēgusi un vēl noslēgs vienošanos.

Liepājā TV komanda apskatīja Karostas cietumu un tās viesnīcu, kas atzīta par vienu no dīvainākajām pasaulē. Liepājā Kolbērna ieraudzīja garākās dzintara krelles un vecākās mehāniskās ērģeles Sv.Trīsvienības baznīcā.

Ne mazums saistoša amerikānietei tika piedāvāts Rīgā - mākslas muzejs "Rīgas Birža", Jūgendstila muzejs un jūgendstila arhitektūras mantojums, koncerts Domā, Vecrīga, Centrāltirgus, restorāns "Bibliotēka nr. 1", "Trīs pavāru restorāns".

Vidzeme filmētājus sagaidīja ar Līgatnes papīrfabrikas ciemu, "Aerodium", "Tarzānu", putojošu miestiņu "Valmiermuižas alusdarītavā".

Kā ziņots, šā gada maijā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA), Siguldas pilsētas domes, Liepājas pilsētas domes un nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" atbalstu Latvijā strādās ASV televīzijas raidījumu producente, autore un vadītāja Ešlija Kolbērna, lai uzņemtu piecus video stāstus par Latvijas īpašo pievilcību pasaules kartē.

Starp sižetiem tiks parādīts mūsu valsts tūrisma logotips ar uzrakstu "Latvia. Best Enjoyed Slowly" ("Izbaudi Latviju nesteidzoties!") un Latvijas karte.

Pēdējo triju gadu laikā Kolbērnas firma sagatavojusi raidījumus par 25 valstīm, no kuriem vairāki izpelnījušies starptautiskas balvas. Prestižo ASV televīzijas balvu "Emmy" 2010.gadā saņēma video stāsts par Horvātiju, bet otro reizi "Emmy" balva "Ashley Colburn Production" tika piešķirta par inku pilsētas Maču Piču atspoguļojumu video stāstos.

Pievieno komentāru

Liepājā