AS "Liepājas Autobusu parkam" sodu neatceļ

Administratīvā rajona tiesa šodien noraidījusi AS "Liepājas Autobusu parks" sūdzības lietā par Konkurences padomes (KP) lēmumu noteikt 3000 latu sodu par aizliegtu vienošanos.

Tiesas spriedumu 20 dienu laikā iespējams apstrīdēt Administratīvajā apgabaltiesā, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Evita Elliņa.

LETA jau ziņoja, ka KP 2006.gadā konstatēja aizliegtu vienošanos par braukšanas maksas palielināšanu starp sešām Liepājas pilsētas maršrutu taksometru firmām. Par pārkāpumu uzņēmumiem tika piemērots 3000 latu sods.

KP atklāja, ka starp AS "Ass Auto", AS "Liepājas Autobusu parks", SIA "Kings", SIA "Dantes", SIA "Liepājas tūre" un SIA "Centrdomnaremont" notikusi informācijas apmaiņa par braukšanas maksas tarifiem, lai vienotos par to paaugstinājumu no 2005.gada 1.jūlija no 20 līdz 25 santīmiem, aģentūru LETA informēja KP.

Vienojušās visas maršrutu taksometru komercsabiedrības, kuras Liepājā sniedz maršrutu taksometru pārvadājumu pakalpojumus.

KP ieguvusi pierādījumus, ka iepriekš minētās komercsabiedrības vērsušās gan Liepājas pilsētas domē ar vienotu iesniegumu par braukšanas maksas tarifu paaugstinājumu, gan laikrakstā "Kurzemes Vārds" ievietojušas kopīgu sludinājumu par tarifu paaugstināšanu. Pirms tarifu paaugstināšanas starp firmām notikušas arī sarunas par cenu paaugstināšanu.

Pievieno komentāru

Liepājā