Ārzemēs patlaban dzīvo ap 600 Liepājas skolēnu

No Liepājas uz ārzemēm kopumā devušies gandrīz 600 skolēnu, un nav pazīmes, kas liecinātu, ka aizbraucēju skaits no pilsētas nākotnē varētu mazināties, "Rietumu Radio" atzina Liepājas Izglītības pārvaldes (LIP) speciāliste bērnu tiesību jautājumos Dace Liepa.

"Aizbraukšanas process turpinās. Tas nav tik izteikts kā pirms pāris gadiem, taču skaitļi ir satraucoši," atzina Liepa. Patlaban ārzemēs atrodas 585 Liepājas skolēni jeb, kā izteicās Liepa - vesela skola. Viņa pieļauj, ka aizbraukušo skolēnu skaits ir vēl lielāks, jo netiek apkopota informācija par skolēniem, kuri pamet pilsētu pēc 9.klases beigšanas.

Pagājušajā mācību gadā no Liepājas uz ārzemēm devies 151, bet 2011./2012.mācību gadā - 239 skolēni. Aizbraucēju skaita samazinājumu Liepa daļēji saista arī ar kopējo skolēnu skaita samazināšanos pilsētas skolās. Jautāta, vai ir skolēni, kuri pēc laika atgriežas, Liepa sacīja, ka "šis skaits ir salīdzinoši niecīgs" - ap 10 skolēniem gadā.

Skolām un LIP patlaban nav informācijas par 21 skolēna, kuri deklarēti Liepājā, atrašanās vietu. Šo skolēnu meklēšanā iesaistīta arī Liepājas Pašvaldības policija, tiek aptaujāti radinieki un, kā izteicās Liepa, izmantotas "detektīvu cienīgas metodes".

Liepājā patlaban ir ap 30 skolēni, kuriem abi vecāki strādā ārzemēs, precīzāku informāciju LIP apkopos līdz oktobra beigām. "Tā ir īpaša grupa, es teikšu riska grupa," atzina Liepa, norādot, ka bērniem dzīvot bez vecākiem ir emocionāli grūti un bērnus labāk būtu ņemt līdzi.

Runājot par nākotni, Liepa atzina, ka neredz pazīmes, kas liecinātu, ka aizbraukšanas procesi varētu mazināties. Viņa pieļauj, ka "Liepājas metalurga" bankrota gadījumā Liepāju būs spiesti pamest daudzi uzņēmuma darbinieki un līdz ar to palielināsies aizbraukušo skolēnu skaits.

Pievieno komentāru

Liepājā