Arodbiedrība panāk vienošanos par atlaišanas noteikumiem 1

“Cilvēki nebija depresīvi, uzbrūkoši, bet ļoti saprotoši un optimistiski,” Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles vadītājas vietniece Baiba Tomase raksturo gaisotni sapulcē, kurā NVA pārstāvji SIA "Liepājas Kafijas fabrika" strādniekiem skaidroja viņu tiesības pēc atlaišanas.

Grib sarunāties krieviski
Strādnieki uzdevuši konkrētus jautājumus, piemēram, par darba stāža ietekmi uz pabalstiem. “Informējām, ko viņi var darīt jau tagad – uzzināt brīvās darba vietas, aprunāties ar karjeras konsultantu,” stāsta B. Tomase. Lielākā daļa strādnieku esot ar lielu darba stāžu, pirmspensijas vecumā, pārsvarā sievietes.
Sanākušie lūguši, lai informāciju sniedz krievu valodā. “Nespēja sarunāties latviešu valodā viņiem radīs grūtības pārkvalifikācijā,” brīdina B. Tomase.

Slēgšanas likumību izvērtēs
Liepājas domes Nodarbinātības komisija fabrikas vadības sniegto informāciju par tās slēgšanas iemesliem nodevusi izvērtēšanai Valsts darba inspekcijai.
Latvijas Lauksaimniecības un pārtikas nozaru arodbiedrības priekšsēdētājs Vladimirs Sokolovs pastāsta, ka vienošanās starp fabrikas arodorganizāciju un darba devēju ir panākta.

Fabrika gaida investoru
Neoficiāla informācija liecina, ka fabrikā līdzekļus varētu ieguldīt kāds ārvalstu investors. Ja tā notiktu, daudzi strādnieki gribētu fabrikā atgriezties, apliecina fabrikas arodorganizācijas vadītāja Indra Būmeistare. No darba SIA “Liepājas kafijas fabrika” tiks atbrīvoti 40 no 43 darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

madamLiepkoks

kāda vienošanās ir panākta starp darba devēju un arodorganizāciju?

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 21:46

Liepājā