Ārkārtējās situācijas laikā valsts atbalstu saņēmuši 609 Liepājas uzņēmumi

Laikā no 2020.gada 9.novembra līdz šā gada 30.jūnijam kādu no četriem valsts atbalsta veidiem uzņēmējiem, kurus skāruši epidemioloģiskās situācijas dēļ noteiktie saimnieciskās darbības ierobežojumi un ieņēmumu kritums, saņēmuši 609 Liepājas uzņēmumi, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

No tiem dīkstāves pabalstu saņēma 443 Liepājas uzņēmumi, atbalstu algu subsīdijām - 171, grantu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai - 317 un viesnīcu atbalsta programmas kompensāciju - 25. Viens uzņēmums varēja pieteikties visiem atbalsta instrumentiem.

Dīkstāves pabalstiem atbalsta periods beidzās 30.jūnijā.

Uzņēmējiem un citiem saimnieciskās darbības veicējiem, kuriem bija jāpielāgojas vai jāaptur uzņēmējdarbība, sekojot valdības pieņemtajiem Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumiem, bija pieejami četri valsts finansiālā atbalsta instrumenti:

Pašvaldībā informēja, ka jaunākie Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati liecina, ka bezdarbnieku skaits pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā Liepājā 27.jūlijā bija 2397, kas ir 5,9%. Savukārt pieejamās vakances NVA Liepājas filiālē 27.jūlijā bija 589. Lielākais pieejamais brīvo darbavietu skaits un pieprasītākās profesijas ir būvstrādnieks - 60 vakances, ceha strādnieks - 30 vakances, ceļu būves palīgstrādnieks un lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē (mag) - pa 23 vakancēm katrā profesijā, mazumtirdzniecības veikala pārdevējs, zivju apstrādātājs, apdares darbu strādnieks pa 20 vakancēm katrā profesijā, inspektors iekšlietu jomā - 18 vakances, kravas automobiļu vadītājs - 17 vakances, un citas.

Pievieno komentāru

Liepājā