Ārkārtējās situācijas laikā turpināsies pārtikas paku izsniegšana Liepājas skolēniem

Ārkārtējās situācijas laikā turpināsies pārtikas paku izsniegšana Liepājas skolēniem, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Ņemot vērā valstī pagarināto ārkārtējo situāciju līdz nākamā gada 11.janvārim Covid-19 izplatības ierobežošanai, otrdien Liepājas pilsētas domes sēdē tika pieņemti lēmumi par 5.-12. un 1.-4. klašu skolēnu nodrošināšanu ar pārtikas pakām.

Meļķe skaidroja, ka, ņemot vērā to, ka 5.-12.klašu audzēkņiem patlaban noteikts attālinātais mācību process līdz pirmā semestra beigām, proti, 18.decembrim, pieņemts lēmums nodrošināt pārtikas pakas skolēniem no ģimenēm, kuras saņēmušas trūcīgas, maznodrošinātas, vai daudzbērnu ģimenes statusu, kā arī bērniem ar invaliditāti, tādiem izglītojamiem, kuriem ir iecelts aizbildnis, vai skolēniem, kuriem sociālais pedagogs izglītības iestādē rekomendē ēdināšanas maksas atvieglojumus.

Kā iepriekšējā periodā, pārtikas paku komplektēšana notiks sadarbībā ar uztura speciālistu un ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem, kuri piegādās pakas vispārizglītojošām skolām. Pakā būs tādi produkti, kuriem ir ilgāks uzglabāšanas termiņš un visās pakās būs vienots saturs. Vispārizglītojošo skolu direktori koordinēs pārtikas paku izsniegšanu izglītojamo likumiskajiem pārstāvjiem, ievērojot ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus un drošības prasības, sacīja Meļķe.

Lai saņemtu pārtikas paku, skolēnam jābūt deklarētam Liepājas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā un jāmācās kādā no Liepājas vispārizglītojošām skolām no 5. līdz 12.klasei.

Pārtikas pakas kopējā vērtība desmit mācību dienām ir 14,20 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), pakošanas un piegādes izmaksas - 3 eiro, ieskaitot PVN.

Tāpat pārtikas pakas tiks nodrošinātas vispārizglītojošo skolu audzēkņiem no 1. līdz 4.klasei, kuriem saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām noteikts desmit dienu attālinātais mācību process. Šo skolēnu ēdināšanai tiks piešķirtas pārtikas pakas, kurās kopējā produktu vērtība ir 14,20 eiro, papildus nosakot arī piegādes un pakošanas izmaksas 3 eiro apmērā.

Lai saņemtu pārtikas paku, skolēnam jābūt deklarētam Liepājas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā un jāmācās kādā no Liepājas vispārizglītojošām skolām no 1. līdz 4.klasei, kur mācību process tiek īstenots attālināti.

Pārtikas paku komplektēšanai tiks izlietots Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde" 2020.gada budžetā plānotais pašvaldības finansējums un valsts budžeta mērķdotācija brīvpusdienām 1.-4.klasei. Pārtikas pakas skolēni saņems līdz gada beigām, sacīja Meļķe.

Pievieno komentāru

Liepājā