Arī šovasar Liepājas bērnudārzi mēnesi nestrādās

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, lielākā daļa Liepājas bērnudārzu šovasar vienu mēnesi nestrādās, "Rietumu Radio" apliecināja Liepājas Izglītības pārvaldes (LIP) pārstāve Gunta Jākobsone. Par to liecina arī bērnudārzos izliktie informatīvie paziņojumi.

Kā pastāstīja Jākobsone, izmaiņas bērnudārzu darba grafikā plānotas pēc Līgo svētkiem un, visticamāk, lielākā daļa bērnudārzu nestrādās jūlijā, taču katra bērnudārza darba grafiks būšot atšķirīgs.

Vecākiem, kuriem nav iespēju doties atvaļinājumā laikā, kad bērnudārzi nestrādās, pašvaldība piedāvā iespēju bērnus atstāt divās dežūrgrupās, kas darbosies bērnudārzā "Saulīte", rotaļu grupās vai izmantot pilsētas privāto bērnudārzu pakalpojumus.

Šāda kārtība, kad bērnudārzi vienu mēnesi vasarā nestrādā, Liepājā pastāv jau vairākus gadus, un bērnudārzu aizvēršanu LIP skaidro ar faktu, ka bērnudārzu apmeklētāju skaits vasarās būtiski sarūk.

Vairāku bērnu vecāki, kuriem nav iespēju doties atvaļinājumā vasarā un citu iespēju, kur atstāt bērnu, atzina, ka pašvaldības bērnudārzu slēgšana būtiski ietekmē ģimeņu budžetu, jo ir jāizmanto privāto bērnudārzu pakalpojumi, kur maksa ir ievērojumi lielāka nekā pašvaldības dārziņos. Divās dežūrgrupās vietu neesot tik daudz, lai pietiktu visiem, kuriem šāds pakalpojums būtu nepieciešams.

Pievieno komentāru

Liepājā