Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī bērni domā par drošu braukšanu!

Šonedēļ Valsts policijas (VP) un TISPOL (Eiropas ceļu policijas tīkls) rīkotā Ātruma kontroles maratona laikā, kad īpaši intensīvi tika kontrolēta atļautā braukšanas ātruma ievērošana, tika domāts par to, lai arī skolas vecuma bērnu uzmanību pievērstu šai problēmai, kā arī citiem ar drošību ceļu satiksmē saistītiem  jautājumiem.  3.klašu skolēniem bija iespēja paust savu redzējumu par atļautā braukšanas ātruma ievērošanas nosacījumiem vizuālās mākslas konkursā ar devīzi „Zīmējam koši – braucam droši”.

Konkursā piedalījās Liepājas Centra sākumskola, Liepājas Katoļu pamatskola, Liepājas privātsākumskola „Varavīksne” un Liepājas Ezerkrasta sākumskola. No iesniegtajiem zīmējumiem VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas amatpersonas trīs interesantākos, nosūtīja uz Rīgu, kur tie ir izstādīti Valsts policijas galvenās ēkas telpās.

 Skolēni savos zīmējumos izpaudušies radoši, atspoguļojot gan drošības jostu nepieciešamību, gan to, ka autovadītājiem  ir jāpalaiž gājēji, kas šķērso gājēju pāreju, jāievēro ceļa zīmes, luksoforu signāli un atļautais braukšanas ātrums - pat 3.klases bērniem zināms, ka apdzīvotā vietā tas ir 50km/h, bet ārpus apdzīvotas vietas  - 90km/h!

Jau ziņots, ka šogad pirmo reizi Latvijā norisinājās ātruma kontroles maratons, kura laikā 24 stundas, sākot ar 16.aprīļa pulksten 6:00, Valsts policijas darbinieki īpaši intensīvi kontrolēja atļautā braukšanas ātruma ievērošanu. Šis maratons pirmo reizi vienlaicīgi notika arī Eiropas Savienības dalībvalstīs, sadarbojoties visām ar ceļa satiksmes drošību saistītajām institūcijām ar mērķi atturēt transportlīdzekļu vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas, kas saistīti ar atļautā braukšanas ātruma ievērošanu un aicināt autovadītājus izvēlēties tādu braukšanas ātrumu, kas ir drošs pašiem un pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Signe Šteinberga
Valsts policija

Pievieno komentāru

Liepājā