Ar tieslietu ministri pārrunā jauna cietuma celtniecību Liepājā

Liepāja līdz ar Daugavpili un Olaini šobrīd tiek vērtēta kā viena no iespējamām vietām, kur tuvāko gadu laikā Tieslietu ministrija plāno celt pirmo jauno un moderno cietumu, trešdien, 16.aprīlī, tiekoties ar Liepājas pilsētas domes vadību, apliecināja tieslietu ministre Baiba Broka, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Viesojoties Liepājas domē, tieslietu ministre Baiba Broka apliecināja, ka valdībā apstiprinātā Ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepcija paredz vairāku jaunu cietumu būvniecību Latvijā, no kuriem viens varētu atrasties arī Liepājā. Tāpat jauni cietumi plānoti arī Daugavpilī un Olainē, taču vēl neesot pieņemts lēmums par to, kurā no minētajām vietām tiks celts pirmais no jaunajiem cietumiem.

"Ņemot vērā, ka jauno cietumu būvniecībā plānojam pārņemt Igaunijas kolēģu pieredzi, šobrīd valdībā ir pieņemts lēmums slēgt līgumu ar ekspertiem no Igaunijas, kas izvērtēs visas trīs piedāvātās iespējamās jaunā cietuma atrašanās vietas, un eksperti būs tie, kas pieņems lēmumu, kura no šīm vietām būs atbilstošākā mūsu vajadzībām un piemērotākā izmaksu ziņā," norādīja tieslietu ministre.

Salīdzinājumā ar citām pilsētām Liepājas priekšrocība ir tā, ka pilsētas attīstības plānos jau iezīmēta īpaša teritorija, kur cietums varētu atrasties, un ar domes lēmumu zemes gabals aptuveni 30,5 hektāru platībā Alsungas ielā 29 jau nodots Tieslietu ministrijas īpašumā.

"Mums ir jāņem vērā valsts budžetā paredzētās iespējas jauna cietuma būvniecībai, tādēļ ļoti augsti vērtējam pašvaldības vēlmi sadarboties un novērtējam, ka pašvaldība jau spērusi nepieciešamos soļus, lai sakārtotu un nodotu Tieslietu ministrijai zemi, kas būtu izmantojama cietuma celtniecībai," pēc tikšanās ar domes vadību pauda B.Broka.

Kā pēc sarunas ar tieslietu ministri norādīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, saruna ar Brokas kundzi noritējusi konstruktīvā gaisotnē un pozitīvu aspektu devis arī bijušā tieslietu ministra Gaida Bērziņa piedalīšanās sarunā, kurš, būdams ministrs, zināmā mērā aizsāka šo ieslodzījuma vietu attīstības koncepcijas izstrādi mūsu valstī.
 
"Guvām pārliecību, ka Liepāja joprojām tiek analizēta kā iespējamā cietuma būvniecības vieta un no pašvaldības puses gan praktiskā, gan tehniskā līmenī esam gatavi sadarboties šāda veida infrastruktūras izveidei Liepājā. Tās ir investīcijas, kas dod iespēju liepājniekiem gūt jaunas darba vietas gan cietuma būvniecības fāzē, gan pēc tam – nodrošinot cietuma ikdienas darbību. Turklāt tās ir darba vietas ne tikai apsargiem, bet arī ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātājiem, medicīnas darbiniekiem, izglītības un daudzu citu jomu pārstāvjiem," pauda G.Ansiņš.

Lēmums par pirmajam cietumam piemērotākās vietas izvēli varētu tikt pieņemts tuvāko mēnešu laikā, taču projekts jaunā cietuma celtniecībai Igaunijas ekspertiem sadarbībā ar Latvijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes ekspertiem jāizstrādā 27 mēnešu laikā.
 
Jau vēstīts, ka pagājušajā gadā valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādāto cietumu infrastruktūras attīstības koncepciju, kas nosaka ietvaru jaunai cietumu sistēmai, jo esošā ieslodzījuma vietu infrastruktūra ir novecojusi un nav piemērota mūsdienīgas notiesāto resocializācijas īstenošanai un nodarbināšanas attīstīšanai. Pašreizējo 12 cietumu vietā iecerēts izveidot sistēmu ar sešām ieslodzījuma vietām, kas pildīs ieslodzīto resocializācijas principu.

Pievieno komentāru

Liepājā