Ar laikmetīgās mākslas izstādi "Dzīles" atvērs jaunu mākslas telpu Liepājā

Izstāde “Dzīles”, ar kuru 2016. gada 29. janvārī pulksten 15 koncertzāles “Lielais dzintars” 1.stāvā tiks atklāta Mākslas telpa Civita Nova, ir pirmā no izstāžu sērijas, kas norisināsies koncertzālē un Liepājas pilsētvidē visa gada garumā.

Līdz pat 19.martam koncertzāles apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar četru autoru – Aigara Bikšes (1969), Andra Eglīša (1981), Gļeba Panteļejeva (1965) un Olgas Šilovas (1966) tēlniecību, informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane.

Ar latviešu mākslinieku darbiem, kas apkopoti zem nosaukuma “Dzīles”, skatītāji tiek aicināti gremdēties iepriekš nedefinētos dziļumos – vērsties augšup kosmosā, ienirt jūras dziļumos, pazust šķūnīša tālākajos kaktos un vēstures lappušu neizdibinātajos nostūros – ļauties sava veida eskeipismam. Šeit nemateriālais pārvēršas materiālajā, iztēle - realitātē, skaudrais - perfektā formveidnē ietvertā romantismā.

Izstādes kuratori ir Latvijas mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš un mākslas zinātniece Elīna Sproģe, bet par izstādes iekārtojumu parūpējies mākslas zinātnieks Raimonds Kalējs.
Andris Vītoliņš par gaidāmo Mākslas telpas atklāšanu stāsta: “Šī gada garumā “Lielā dzintara” apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar daudziem izciliem  māksliniekiem, tādēļ esmu pārliecināts, ka Civita Nova ar laiku pozitīvi ietekmēs Liepājas mākslas vides kvalitāti. Manuprāt, šai ēkai ir milzīgs potenciāls ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā arēnā, ko liepājnieki šobrīd pat īsti neapzinās. To apliecina mana pieredze, kad, veidojot 2016.gada izstāžu plānu, piedāvāju iespēju atzītam mākslas kuratoram no Polijas izstādīt projektu - ieraugot ēku “Wallpaper” žurnālā, viņš uzreiz piekrita.”

Uz Mākslas telpas Civita Nova un laikmetīgās mākslas izstādes “Dzīles” atklāšanu piektdien, 29.janvārī pulksten 15 tiek laipni aicināti visi interesenti. Vairāk informācijas par izstādi pieejama koncertzāles mājas lapā www.greatamber.lv.

Ekspozīcija būs aplūkojama no 29.janvāra līdz 19.martam, koncertzāles “Lielais dzintars” 1.stāva Mākslas telpā Civita Nova.

Pievieno komentāru

Liepājā