Ar erudīcijas spēlēm Liepājā atzīmēs skolotāju dienu

3. oktobrī jau tradicionāli trešo gadu Liepājas Bērnu un jaunatnes centrā (LBJC) atzīmēs skolotāju dienu. Skolotāji varēs sacensties dažādās erudīcijas spēlēs, lai jautrā gaisotnē kopīgi atzīmētu svētkus, informē Liepājas BJC.

Pasākums norisināsies LBJC struktūrvienības “Spārni” telpās. Pasākumā aicināti piedalīties visu skolu pedagogi. Erudīcijas spēles tiek rīkotas ar mērķi saliedēt skolotājus, izklaidēt un ļaut atpūsties. Šogad spēļu galvenā tēma būs saistīta ar jūras tematiku, tāpēc pedagogi tiek aicināti svētkos apģērbā izmantot jūras tēmai atbilstošus elementus.

LBJC struktūrvienības “Spārni” vadītāja Dace Rozenbaha atzīst, ka katru gadu arvien vairāk skolotāju gaida šo pasākumu. “Skolotāji labprāt iesaistās spēlēs. Pasākums jau ir kā jauka tradīcija, kurš norisinās jautrā un svinīgā noskaņā,” norāda D.Rozenbaha.

Starptautiskā skolotāju diena jeb Pasaules skolotāju diena ir starptautiski atzīmējama diena, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. 1944. gadā šī diena ne vien formāli tika pasludināta kā starptautisko skolotāju dienu, bet arī pirmo reizi tika svinēta, atzīmējot kārtējo gada dienu notikumam, kad 1966. gada 5. oktobrī, Parīzē tika pieņemtas UNESCO un Starptautiskās Darba organizācijas rekomendācijas par skolotāju statusu. Neskatoties uz to, ka šī diena dažādās pasaules valstīs tiek svinēta dažādos datumos, mērķi šai dienai paliek nemainīgi.

Starptautiskās skolotāju dienas mērķis ir pateikties skolotājiem, pasniedzējiem un visiem citiem apmācītājiem par viņu ieguldīto darbu katra indivīda un visas sabiedrības attīstībā. Šīs dienas ietvaros plaši tiek uzsvērta skolotāju svarīgā loma izglītības kvalitātes un zināšanu nodrošināšanā visos līmeņos, attieksmju veidošanā, kā arī vērtību uzstādīšanā, kas ir vispārzināmi un būtiski aspekti pasaules uztveres veidošanā un spējā vadīt racionālas pārmaiņas tajā.

Pievieno komentāru

Liepājā