Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar dažādām aktivitātēm Liepājā norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa

Šonedēļ, no 17. līdz 22. septembrim, Liepājas iedzīvotāji aicināti piedalīties Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātēs, lai popularizētu un veicinātu videi draudzīgus pārvietošanās veidus pilsētā.

Šogad Eiropas Mobilitātes nedēļas sauklis ir “Pārvietojies gudri”, un šīs nedēļas galvenais mērķis ir mudināt cilvēkus izmantot dažādus mobilitātes risinājumus kā alternatīvu personiskajām automašīnām.

Mobilitātes nedēļas pasākumi Liepājā tika aizsākti pirmdien, 17. septembrī, kad no plkst. 7.30 līdz 8.30 sabiedriskā transporta galapunktos Mirdzas Ķempes ielā un pie Liepājas Reģionālās slimnīcas visus iedzīvotājus, kuri ikdienā izmanto pilsētas sabiedrisko transportu, sagaidīja neliels pārsteigums.

Trešdienā, 19. septembrī, ikviens aicināts iesaistīties akcijā “Ar velo uz darbu diena”, kad velobraucējiem no plkst. 7.30 līdz 8.30 pie Tramvaja tilta un Jaunā tilta Vecliepājas pusē tiks pasniegta neliela pārsteiguma dāvaniņa, kas noderēs rudens tumšajos vakaros, pārvietojoties pa ielām.

Eiropas Mobilitātes nedēļas noslēgumā, 22. septembrī, norisināsies tradicionālais velobrauciens “Diena bez auto”, kurā aicināti piedalīties visa vecuma pilsētas iedzīvotāji un viesi. Reģistrācija dalībai velobraucienā sāksies plkst. 10.00 pie Liepājas pilsētas domes, Rožu ielā 6. Katram dalībniekam tiks piešķirts īpašs pasākuma T-krekls. Starts velobraucienam tiks dots plkst. 11.00.

Brauciena maršruts būs aptuveni 15 kilometru garš, un tā galamērķis būs “Jura staļļi” Grobiņas pagasta Robežniekos, kur velobraucējus sagaidīs silta zupa, ko būs sarūpējis “Ivetas ķēķis”. Tāpat velobraucēji varēs piedalīties dažādās izklaidējošās atrakcijās, kurās varēs laimēt dažādas balvas, uzzināt vairāk par veselīgu uzturu un veikt veselības mērījumus. Par īpašu cenu varēs doties izjādē ar zirgu pa aploku un izmēģināt spēkus gaisa trošu atrakciju parkā.

Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumus organizē Liepājas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa sadarbībā ar jātnieku sporta biedrību “Jura staļļi”.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv un pašvaldības sociālo tīklu facebook.com, twitter.com un instagram.com kontos.

Eiropas Mobilitātes nedēļa notiek jau kopš 2002. gada, lai mudinātu pilsētas ieviest un veicināt ilgtspējīgus transporta veidus un aicinātu iedzīvotājus izmēģināt alternatīvas braukšanai ar automašīnām.

Pievieno komentāru

Liepājā