Ar boksa maču finansiālu atbalstīšanu Liepājas pašvaldība vēlas veicināt pilsētas atpazīstamību un piesaistīt tūristus klusajā sezonā

Pilsētas atpazīstamības veicināšana, darba nodrošināšana viesnīcām un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem sezonā, kad tūristu maz, un senās boksa tradīcijas Liepājā esot galvenie iemesli, kāpēc pagājušajā nedēļā Liepājas domes Finanšu komitejas sēdē ar vairāk nekā 10 000 latu no pilsētas rezerves fonda nolemts atbalstīt boksa sacensību "Bigger's Better" norisi Liepājā, "Rietumu Radio" skaidroja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Viņš atzina, ka piedāvājums rīkot boksa sacensības Liepājā bijis negaidīts un sākotnēji to rīkotāji no pašvaldības prasījuši "ievērojami lielāku summu".

"Vērtējām no dažādiem aspektiem, ko Liepāja var iegūt no šāda pasākuma," skaidroja Sesks, norādot, ka pilsētā ir senas boksa sacensības un Liepājas bokseri savulaik guvuši labus sasniegumus bijušās Padomju Savienības čempionātā.

Kā ieguvumu Liepājas mērs min arī iespēju klusajā tūrisma sezonā Liepājai piesaistīt tūristus, tādējādi nodrošinot klientus viesnīcām un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem.

Sacensības, kā uzsvēra Sesks, pārraidīs televīzijas kanāls "Eirosport". "Tā ir unikāla iespēja prezentēt Liepāju ar video - reklāmas un informācijas iespējas 59 valstīs. Tā ir iespēja Liepāju parādīt no labākās puses, lai nākamgad pilsētā sagaidītu vairāk tūristu," sacīja mērs. Viņš pieļauj, ka ekonomiskais ieguvums no šo sacensību rīkošanas pilsētai kopumā būs lielāks par pašvaldības piešķirtajiem 10 540 latiem.

Liepājas domes deputāti iepriekš arī atbalstījuši 70 000 latu piešķiršanu ERC rallija rīkošanai 2014.gadā.

Kā ziņots, Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis novembrī gaidāmo cīņu par vakanto Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) čempiona titulu otrajā smagajā svarā aizvadīs Liepājā, ceturtdien lēmusi Liepājas dome.

Kā zināms, Briedis 22.novembrī par titulu cīnīsies pret šobrīd 37 gadus veco čehu Ļubošu Šudu. Cīņa Liepājā notiks "Bigger's Better" posma gaitā, kur Latviju pārstāvēs Konstantīns Gluhovs, turklāt posma cīņas translēs kanāls "Eurosport".

Pievieno komentāru

Liepājā