Aptauja: 62% Latvijas iedzīvotāju ziemas brīvdienās plāno palikt mājās un atpūsties kopā ar ģimeni

Gandrīz divas trešdaļas jeb 62% Latvijas iedzīvotāju ziemas brīvdienās plāno palikt mājās un atpūsties kopā ar ģimeni, taču katrs desmitais šajā laikā iecerējis doties ceļojumā uz ārvalstīm, liecina "Swedbank P&C Insurance" veiktā aptauja.

Starp populārākajām izvēlēm ziemas brīvdienu pavadīšanā ierindojas arī tuvinieku un draugu apciemojums, ko plāno 33% aptaujāto, kā arī kultūras pasākumu apmeklēšana Latvijā, ko gatavojas darīt 14%.

No tiem respondentiem, kuri plāno šajās ziemas brīvdienās doties ārpus Latvijas, 3% ārvalstīs apciemos draugus un radiniekus, vēl 3% apmeklēs pasaules mēroga mākslinieku koncertus vai izstādes, bet 2% plāno eksotisku vai ekstrēmu ceļojumu galamērķi.

Iedzīvotāju aptaujas dati arī rāda, ka 21% iedzīvotāju plānu ziemas brīvdienām vēl nav, savukārt 14% aptaujāto norādīja, ka ziemas brīvdienās būs jāstrādā.

Analizējot aptaujas rezultātus, "Swedbank" secina, ka sievietes daudz biežāk nekā vīrieši (70% sieviešu pretstatā 53% vīriešu) iecerējušas ziemas brīvdienās būt kopā ar ģimeni, savukārt vīrieši ievērojami biežāk plāno doties baudīt ziemas aktīvās atpūtas piedāvājumu (19% vīriešu pret 9% sieviešu). Pagaidām plānus ziemas brīvdienām vēl nav izdomājuši 24% vīriešu pretstatā 18% sieviešu. Tāpat arī vairāk ir to vīriešu (16%), kuri atzinuši, ka brīvdienas pavadīs strādājot, pretstatā 13% sieviešu. Vienāds daudzums sieviešu un vīriešu atzīmējuši, ka šajās ziemas brīvdienās plāno doties ārpus Latvijas.

Pievieno komentāru

Liepājā