Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstiprina deinstuticionalizācijas finansējuma izlietojumu

Liepājas dome kārtējā sēdē 15. martā saskaņoja Kurzemes plānošanas reģiona deinstuticionalizācijas plānu 2017. – 2020. gadam, tajā iekļaujot risinājumus un finansēšanas apjomus par vairāk nekā diviem miljoniem eiro četros dažādos projektos.

Pilsēta nodrošinās infrastruktūru deinstuticionalizācijas mērķim “Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā”. Tiks veidoti grupu dzīvokļi personām ar garīga rakstura traucējumiem, kuri pamet institūcijas. Tiks veidotas īpašas darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem. Savukārt Jauniešu mājā Liepājā bērniem. tiks sniegts ārpusģimenes aprūpes pakalpojums.

“Tas ko Liepāja grib sasniegt ar deinstitucionalizācijas programmu - konkrēti veikt izmaiņas bērnu namā, izveidojot ģimeņu tipa mājas, kurās dzīvotu ne vairāk kā astoņi bērni. Tas nozīmē, ka bērni būtu ģimenes videi pietuvināti. Arī personīgi esmu pret kolhozu. Manuprāt šādās privātmājās bērniem dzīvot būs daudz patīkamāk, nekā tas ir šodien. Otrā sadaļa ir cilvēki ar garīgā rakstura traucējumiem. Šajā kontekstā plānojam sakārtot sociālo dzīvojamo māju Viršu ielā 9/11, nodrošināt līdzīgus apstākļus kā Kuldīgas ielā,” pastāstīja domes deputāts un priekšēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Jautāts vai neveidosies jauna institūcijia tikai pašavaldības paspārnē, G. Ansiņš uzsver, ka tā nebūs. “Šajā jomā strādājam ciešā sazobē ar Labklājības ministriju un katram ir jāapilda savas funkcijas.Valstij jādara savs darbs, kas ir, piemēram, Iļģi, bet pašvaldībai savas, kas ir mūsu sociālais pakalpojums. Katrs cilvēks, kurš dodas prom no institūcijas, tiek izvērtēts – vai viņš var dzīvot viens pats, vai nevar,” tā deputāts.

JĀNIS GOLDBERGS

Pievieno komentāru

Liepājā