Apseko virszemes ūdens novadīšanas sistēmas

Lai mazinātu ielu applūšanu, šobrīd Ziemas dienests Liepājā īpašu uzmanību pievērš gūliju jeb lietus ūdens uztvērējaku attīrīšanai no apledojuma, sniega un sadzīves atkritumiem krustojumos, kur iespējama ūdens lāmu veidošanās.

Lietus notekūdeņu kanalizācijas sistēmu un iekārtu, t.sk., gūliju uzturēšanu ikdienā un avārijas gadījumos Liepājā veic SIA "Kurzemes būvserviss", ar kuru saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem Komunālā pārvalde ir noslēgusi līgumu, informē "Komunālās pārvaldes" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Uzņēmējs ir apzinājis pieejamos resursus, tostarp tehniku ūdens atsūknēšanai nepieciešamības gadījumā.

Pirmdienas rītā ir veikta Cietokšņa kanāla jeb Melnupītes ieteces jūrā papildu apsekošana. Ieteces tīrīšana pēdējo reizi notika 28. decembrī, paveiktie rakšanas darbi šobrīd nodrošina liekā ūdens aizplūšanu jūrā. 

Asevišķas mazās grants seguma ielas Liepājas ezermalā pavasaros mēdz applūst, jo vaļējo grāvju sistēma nespēj pietiekami efektīvi novadīt strauji kūstošā sniega ūdeni. Komunālā pārvalde ir gatava nepieciešamības gadījumā organizēt caurteku atbrīvošanu no ledus un sniega, kā arī atsūknēt lieko ūdeni tur, kur izveidosies kritiska situācija.

Liepājā atkusnis nav iestājies ļoti strauji – pieturoties miglai, sniegs kūst pakāpeniski. Situācija atsevišķās vietās varētu pasliktināties, ja uznāks lietus, ko laika ziņas sola otrdien un trešdien.

Latvijā ir sācies atkusnis un gaisa temperatūra pakāpusies līdz plus 2 grādu atzīmei, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sazinoties:
1) pa diennakts mobilo telefonu: 22011963;
2) pa epastu: info@kpliepaja.lv;
3) izmantojot twitter kontu: @kpliepaja,
iedzīvotāji Komunālo pārvaldi var informēt par pilsētas ielu stāvokli ziemas sezonā.

Pievieno komentāru

Liepājā