Apšauba “VVF Consulting” pētījuma vērtību 5

Pašvaldība izvairās no tieša novērtējuma
Eskprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas un viņas vīra Imanta Freiberga uzņēmums “VVF Consulting” iesniedzis gala ziņojumu Liepājas domei par pilsētas sociāli ekonomisko attīstības programmu. Par to samaksāti 16 190 latu. Domē novērtē eksprezidentes veikumu, savukārt neatkarīgais žurnālists Lato Lapsa šos padomus pielīdzina vidusskolēna sniegumam.

Interesantākais – ieteikumi
No 13 lapppušu datorrakstā rakstītā gala ziņojuma vērtīgākie šķiet konsultantu ieteikumi. No tiem interesantākos citēsim, nelabojot ne burta.
“Palīdzēt iedzīvotājiem saglabāt un vairot lokālpatriotismu un lepnumu par savu pilsētu:

– Izcelt pilsētas dabiskos dotumus: jūras krasts, pludmale, daba un dzejnieku apdziedātais vējš. Tos sakopt un piesaistīt tūristus

– Pilnveidot un uzlabot cilvēka roku veidojumus: osta, kanāli, parki un ēku arhitektūra. Turpināt uzlabot ceļu slikto stāvokli, informēt iedzīvotājus kas jau paveikts un kas plānots (izdales lapiņas un domes mājas lapa). (..)

– Akcentēt Liepājas kultūrvēsturisko mantojumu: cara kūrorts, nozīmīgs ebreju centrs, stratēģiskas militārās lomas pilsēta nocietinājumi, kara osta (..)

– Aicināt katru iedzīvotāju pielikt savu roku pilsētas sakopšanā (..)”

“Lai veicinātu pozitīvu gaisotni iedzīvotāju saskarsmē ar Liepājas pārvaldes amatpersonām:
– Turpināt profesionāla līmeņa apmācību visiem tiem pilsētas pārvaldes darbiniekiem kam ir saskarsme ar publiku

– Personālu sagatavot attiekties ar cieņu un pacietību pret visām sūdzībām

– Mudināt personālu vienmēr izpalīdzēt iedzīvotājiem ar informāciju, pat tādu, kas neietilpst paša darbinieka tiešā atbildības sfērā (..)”

“Ņemot vērā, ka iedzīvotāju informēšanā vēl joprojām lielu lomu spēlē rakstiskā informācija par konkrētiem jautājumiem

– Neskopoties ar kodolīgām un krāsainām izdales lapiņām kas reklamē pilsētu vai sniedz informāciju par jau aizsāktiem vai vēl plānotiem nākotnes projektiem (..)”

“Pēc iespējas plaši izmantot vietējos masu medijus (izdevumus Kurzemes vārds un Katram liepājniekam un televīzijas kanālu Dzintare) iedzīvotāju informēšanai, kā arī izvērtēšanai par publikas noskaņojumu vai attiecību specifiskos jautājumos.”

Pētījumu skarbi kritizē
“Trīspadsmit lappuses garš sacerējums ļoti sliktā latviešu valodā ar vidusskolēna līmeņa padomiem, ko parakstījusi Vaira Vīķe-Freiberga, – šāds ir Liepājas domes taustāmākais ieguvums no 16 190 latiem,” raksta neatkarīgais žurnālists Lato Lapsa, viņš arī bijis vairāku Latvijas vadošo mediju redaktors, skandalozo grāmatu “Kampējs”, “Tiesāšanās kā ķēķis” un citu ne mazāk apspriestu publikāciju autors.

L. Lapsas rakstu pilnībā iespējams lasīt interneta vietnēs www.apollo.lv, www.nra.lv un citās, tomēr tā galvenā jēga iekļaujama vienā izvilkumā: “Tikmēr pats 16 tūkstošus latu pašvaldībai izmaksājušais “VVF Consulting” gala ziņojums, ko uzņēmuma vārdā iesniegusi pati V. Vīķe-Freiberga, faktiski ir tikai ābeces patiesību uzskaitījums.”

Cer uz starptautisku lobiju
“Vaira Vīķe-Freiberga nav tikai bijusī Latvijas prezidente. Viņa joprojām ir sabiedriski aktīva un ne tikai mūsu valstī, bet, kā viedokļu līderis, atzīta starptautiskā līmenī. Sadarbības ietvaros mēs guvām aktuālu skatījumu no malas uz mūsu darba prioritātēm,” par sadarbību ar “VVF Consulting” izsakās Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.
Viņš cer, ka arī pēc gala ziņojuma iesniegšanas V. Vīķe-Freiberga būs pilsētas lobijs, pieminot Liepāju visaugstākajā līmenī. Šī aspekta nozīmība neesot novērtējama naudas izteiksmē.

“Vairai Vīķei-Freibergai ir bijusi īpaša loma Latvijas iedzīvotāju kopības sajūtas stiprināšanā. Sadarbības ietvaros Liepājā apspriedām gan patriotiskās audzināšanas nozīmi skolās, diskutējām par valsts un pilsētas vēstures izzināšanas netradicionālajiem veidiem, par izglītības standartiem un bērnu sasniegumiem, par īpaši talantīgo bērnu un jauniešu atbalsta iespējām,” saka Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde.

Atzinīgus vārdus par lielisko sadarbību var lasīt arī pašas eksprezidentes rekomendētajos medijos daudz plašākā apjomā. Tomēr domes darbinieki izvairās dot tiešu novērtējumu par eksprezidentes padomu noderīgumu.
“Uzkatu, ka Lato Lapsas kritika attiecas tieši uz eksprezidentes darbu, tādēļ uz to atbildēt var tikai viņa pati. Mēs nevēlamies komentēt viņa rakstus. Visa informācija žurnālistam tika sniegta, mums bija plaša sarakste, ko viņš arī piemin,” “Kursas Laikam” teica Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece Ieva Puka.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

madamLiepkoks

man par to rokas pielikšanu patika :)

pirms 12 gadiem, 2008.10.21 21:26

liepajnieks!

vot tas nu gan nav nekas jauns ko vinja uzraxtiijusi! es par 20 Latiem vareetu gagatavot objektiivaaku materiaalu! bet zinaam jau ka roka roku mazgaa un roka muti baro! vai ne seskuli?

pirms 12 gadiem, 2008.10.21 20:36

vilis

Vai nav drausmīgi? Man paliek baisi to lasot, šādu referātu es arī varētu iesniegt, tikai man par to neviens nemaksātu.....

pirms 12 gadiem, 2008.10.21 20:17

vilis

Vai nav drausmīgi? Man paliek baisi to lasot, šādu referātu es arī varētu iesniegt, tikai man par to neviens nemaksātu.....

pirms 12 gadiem, 2008.10.21 20:17

Liepājā