Apmierina "Latvenergo" prasību par 962 084 latu parāda piedziņu no "Liepājas metalurga"

Kurzemes apgabaltiesa šodien pilnībā apmierinājusi AS "Latvenergo" prasību par parāda 962 084,56 latu apmērā piedziņu no finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs", informē tiesneša palīdze Marika Jankovska.

Tāpat apmierināta arī "Latevenergo" prasība daļā par valsts nodevas piedziņu 13 707 latu apmērā.

Pilnais tiesas spriedums būs pieejams 20.septembrī. Pēc tam to 20 dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Kā ziņots, tiesā par parāda piedziņu no "Liepājas metalurga" vērsusies gan "Latvijas Gāze", gan AS "Latvenenergo".

"Latvijas Gāzes" preses sekretārs Vinsents Makaris iepriekš uzsvēra, ka, ņemot vērā kreditoru kluba, tostarp Valsts kases un valstij piederošo uzņēmumu lūgumu, kā arī "Liepājas metalurga" tehnoloģisko iekārtu specifiku, neraugoties uz parādu, "Latvijas Gāze" turpina nodrošināt minimālo nepieciešamo dabasgāzes apjomu "Liepājas metalurgam". "Latvijas Gāze" neesot kreditoru klubā, teica Makaris.

Kā ziņots, 25.aprīlī Kurzemes apgabaltiesa apmierinājusi "Latvenergo" pieteikumu par prasības pret "Liepājas metalurgu" parāda 962 084,56 latu apmērā piedziņas nodrošināšanu. Tiesā prasītais parāds ir par AS "Liepājas metalurgs" 2013.gada janvārī un februārī patērēto, bet tikai daļēji apmaksāto elektroenerģiju. Ierosinot lietu, tiesa pieņēmusi lēmumu nodrošināt "Latvenergo" prasību, uzliekot ķīlu "Liepājas metalurgam" piederošajām AS "Liepājas osta LM" akcijām parāda summas apmērā.

Pievieno komentāru

Liepājā