Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apbalvo Kurzemes veiksmīgākos eksportētājus

Ekonomikas ministrijas Atzinības rakstu saņēma desmit Kurzemes uzņēmumi, kuru produkcijas eksports pērn bijis vislielākais. To skaitā četri ir no Liepājas.

Lai izteiktu atzinību desmit lielākajiem eksportējošajiem uzņēmumiem Kurzemē, Liepājā ieradās ekonomikas ministrs Artis Kampars un Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa.

Uzņēmumi atlasīti pēc 2009. gada eksporta apjomiem finanšu izteiksmē. Pērn uzņēmumu kopējais eksports Kurzemes reģionā sastādījis 449,7 miljonus latu, valstī – 3,57 miljardus latu.


Ekonomikas ministrs aicināja klātesošos uz sarunu par veiksmes atslēgām un biznesu traucējošajiem faktoriem. AS “Liepājas Metalurgs” izpilddirektors Valērijs Terentjevs pastāstīja, ka uzņēmuma produkcija galvenokārt tiek eksportēta uz ES valstīm, kur ir aktīvāks tirgus. Metalurgi cenšoties pielāgoties pieprasījumam un ievērot piegāžu disciplīnu. Kā inovatīvu pasākumu viņš minēja automātisko saiņošanas līniju velmētavā, kas nomainījusi smago roku darbu.

Savukārt SIA “Lauma Fabrics” Pārdošanas un mārketinga daļas vadītājs Edijs Egliņš atklāja, ka pārvarēt krīzi uzņēmumam palīdzējusi specializācija un cerību uz pastāvēšanu dodot tirgus austrumu virzienā. Par satraucošu lietu viņš nosauca pieaugošās enerģijas izmaksas. V. Terentjevs pievienojās, jautājot: “Kam kalpo pakalpojumu regulators? Ja tautai, tad tam ir saprotami jāizskaidro cenu veidošanās.”

“Pašvaldībai ir svarīgs jebkuras svara kategorijas spēlētājs,” sacīja Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Solvita Ūdre. Šajā novadā darbojoties gan Komersantu klubs, gan Biznesa inkubators un pašvaldība cenšoties uzņēmējus atbalstīt ar nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm.

Kokzāģēšanas rūpnīcas – SIA “Vika Wood” – valdes priekšsēdētājs Andris Krecers norādīja, ka uzņēmēji justu atbalstu, ja valsts un pašvaldība attīstītu infrastruktūru strādājošajiem – iztīrītu ceļus, nodrošinātu vietējo izglītības un medicīniskās aprūpes iestāžu darbu.

Uz ceļu, kas savieno valsts lielākās pilsētas, katastrofālo stāvokli norādīja arī Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un aicināja ministru tos ietvert no 2014. gada pieejamajos struktūrfondu projektos.  

SIA “Bio Venta” valdes priekšsēdētājs Arnis Janvars atklāja, ka darba nepārtrauktību bremzē laikā nesaņemtās valsts subsīdijas, to parāds jau pārsniedzot 12 miljonus latu. Izejvielu – rapsi – no zemniekiem varot iepirkt tikai tad, kad uzņēmumam pietiek savu līdzekļu. Kad to nav – rapsis aizceļo pie maksātspējīgākiem pircējiem ārzemēs.

UZZIŅAI
Atzinības rakstu saņēma:
 SIA “Bio Venta” (Ventspils, biodīzeļdegviela),
 SIA “Bucher Schoerling Baltic” (Ventspils, autobūve),
 SIA “Diana Sveces” (Ventspils, ķīmiskās preces),
SIA “Jaunpagasts Plus” (Talsu novads, bioetanols),
 SIA “Kurekss” (Ventspils novads, koksnes pārstrāde),  
 SIA “Lauma Fabrics” (Liepāja, tekstils),
 AS “Liepājas Metalurgs” (Liepāja, metalurģija),
 SIA “Tolmets” (Liepāja, metāllūžņi),
 AS “UPB” (Liepāja, būvmateriāli),
 SIA “Vika Wood” (Talsu novads, kokzāģēšana).


 

Pievieno komentāru

Liepājā