Ap Ziemassvētkiem sāks atlaist robežsargus 2

Divdesmit cilvēki decembra vidū zaudēs darbu Valsts Robežsardzes Liepājas pārvaldē.

„Šajās dienās darbiniekiem ir jāpaziņo par atlaišanu un cilvēciski to ir ļoti smagi un grūti izdarīt,” atzīst Valsts Robežsardzes Liepājas pārvaldes priekšnieks Jānis Lūks.

Vairums no divdesmit cilvēkiem, kas darbu zaudēs, Robežsardzē nodienējuši jau 10 gadus. „Nepatīkama Ziemassvētku dāvana,” vērtē J. Lūks. Pēdējā darba diena atlaistajiem Robežsardzes darbiniekiem būs 16. un 17. decembris.

Saņemot pavēli par štatu samazināšanu, saņemti arī norādījumi, kā izvērtēt, kurus darbiniekus atlaist. „Ņēmām vērā darba stāžu, svešvalodu zināšanas, iegūto izglītību, apbalvojumus, disciplinārsodus,” skaidro J. Lūks.

No atlaišanas pasargāti tie darbinieki, kuriem nākamgad būs pensija. Jaunākais no robežsargiem, kam darbs uzteikts, ir dzimis 1979. gadā, vecākais – 1961. gadā. Atlaistie darbinieki saņems kompensāciju  trīs mēnešu izpeļņu apmērā, norāda J. Lūks.

Pāriešana uz citām Iekšlietu ministrijas struktūrvienībām, atlaistajiem darbiniekiem netiek piedāvāta, tā viņiem jāmeklē pašiem. „Iespējams, ka policijā ir kāda brīva vieta,” iesaka J. Lūks.

Valsts Robežsardzes Liepājas pārvaldē pēc štatu samazināšanas darbu turpinās 160 cilvēki.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

slon

nu jaa raksta jau ka nnem veera izgliitiibu un ka labi straadaaji, MULĶĪBAS.Melo aciis skatiidamies.Izveeleejussies vienkaarssako cellu atlaizz tos kam mazaakais darba staazzs.

pirms 12 gadiem, 2008.11.14 13:19

kika

Nu jā, paliek stradat visi ieseedeejussies vecci bez izgliitiibas un ar paarkaapumu veesturi kuriem vienkaarssi paveicies ka lielaaks darba staazzs, bet apziniigos un kaartiigos atlaizz.Kaarteejo reizi pieraadaas cik valsts iestaades ir zemu kritussas.

pirms 12 gadiem, 2008.11.14 13:18

Liepājā