"Angelica Protector" - garākais kuģis Liepājas ostas vēsturē

3. janvāra rītā Liepājas ostas 43. piestātnē pietauvojās sauskravas kuģis "Angelika Protector", kas ir 239,05 metrus garš. Līdz šim Liepājas ostā garākais ienākušais kuģis ir bijis 227 metrus garš.

"Angelika Protector" ostā ienāca ar nepilnu kravu un gatavojās izkraušanas darbiem, "Kursas Laiks" pārliecinājās piestānē. Kuģa maksimālā iegrime ir 8,6 metri, kas tuvu ostas maksimālajam dziļumam, bet platums 32 metri, vēstī Liepājas ostas kapteinis Eduards Raits. Kuģa ievešanam ostā notikusi raiti un bez starpgadījumiem. Parasti šāda lieluma kuģus Liepājas ostā ved, ja vēja ātrums nepārsniedz 10 m/s, taču ceturtdien pateicoties loču pieredzei un velkoņu manevrētspējai kuģis „ANGELIKA PROTECTOR” tika ievests skarbākos laika apstākļos.
AS „Liepājas osta LM” Ražošanas direktors Aleksadrs Nazarovs pavēstīja, ka kuģis no Argentīnas atveda sojas spraukumus. Diemžēl ostas dziļuma dēļ kuģis nav varējis ienākt ar pilnu kravu un daļa no tās nokrauta Roterdarmas ostā. A.Nazarovs pauda cerību, ka pēc ostas padziļināšanas Panamax tipa kuģi varēs Liepājas ostā ienākt regulāri un ar pilnu kravu.
Liepājas ostas pārvaldnieks Aivars Boja uzsvēra, ka ostas padziļināšanas darbi šogad tiks uzsākt un šādi kuģi nākotnē būs ostas ikdiena, kas ļaus veiksmīgāk konkurēt ar Ventspils un Klaipēdas ostām.

Pievieno komentāru

Liepājā