Alus dzērāju dēļ liepājnieki paliek bez Dziesmu svētku biļetēm 1

Pēc divām nedēļām tirdzniecībā atkal varētu parādīties biļetes uz Dziesmu svētku koncertiem, sola Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Aiva Rozenberga. Iespējams, tad arī darbosies “Biļešu paradīzes” kases aparāts, kura bojājumu dēļ liepājnieki pie biļetēm, uzsākot to centralizētu tirdzniecību, vispār nevarēja tikt.

Aparātu aplej ar alu
Biļešu tirdzniecība uz XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku koncertiem oficiāli sākās pirmdien, 10. martā. Liepājā biļetes iegādāties nevarēja, atzīst “Liepājas pirmās rokkafejnīcas” lietvede Vineta Šķēle. Rokkafejnīcas telpās atrodas vienīgā “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vieta Liepājā.

Kā pastāsta “Biļešu paradīzes” pārstāvis Ēriks Naļivaiko, kases aparātam, kurš atrodas pie bāra letes, uzliets alus, tāpēc tas sabojājies.

“Jau piektdien, septītajā martā aizvedām uz Rīgu labot saplīsušo kases aparātu,” skaidro V. Šķēle. Ē. Naļivaiko atzīst, ka tas varētu būt dažu dienu jautājums, līdz Liepājā atkal būs iespējams iegādāties biļetes. Rezerves aparāta nav, bet salabot bojāto esot sarežģīti.

Rokkafejnīcas darbinieki ieteikuši pirkt biļetes elektroniski un devuši maksas tālruņa numuru, pa kuru var rezervēt biļetes. Taču mājaslapa, uzsākot biļešu tirdzniecību, bija “pārkarsusi” un šo iespēju daudzi nevarēja izmantot. V. Šķēle pastāsta, ka vairāki potenciālie klienti meklējuši draugus un paziņas Rīgā, kuri varētu viņiem nopirkt biļetes.

Formāli viss kārtībā
Vairāki liepājnieki zvanījuši uz Dziesmu svētku biroju un sūdzējušies par to, ka Liepājā nav iespējams iegādāties biļetes uz svētku pasākumiem. Pēc šīm sūdzībām pieprasīti skaidrojumi no “Biļešu paradīzes” darbiniekiem, kuri ir atbildīgi par biļešu tirdzniecības kvalitāti, jo par sarežģījumiem Dziesmu svētku birojam nebija sniegta informācija un cilvēki netika laikus brīdināti.

Kā stāsta A. Rozenberga, “Biļešu paradīzes” darbinieki atzinuši, ka kase ir avārijas stāvoklī, taču formāli līgums nav pārkāpts – biļešu tirdzniecība jānodrošina vismaz 20 vietās visā Latvijā, un tas ir ievērots. Pašlaik darbojas 22 biļešu tirdzniecības vietas, Liepājai tuvākā kase atrodas Ventspilī.
A. Rozenberga uzsver, ka Latvijā biļešu tirdzniecības pārkāpumi nav notikuši, jo pirms 10. marta biļetes uz svētku koncertiem nav pārdotas. Tomēr Dziesmu svētku biļešu tirdzniecību sākuši pētīt KNAB un policijas darbinieki, lai vērtētu situāciju.

Nelielas cerības vēl ir
“Vienmēr biļešu ir bijis mazāk kā gribētāju,” atzīst A. Rozenberga. Viņa
stāsta, ka ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, biļetes vēl varētu parādīties tirdzniecībā aptuveni pēc divām nedēļām. Šajā laikā ir jāizpērk rezervētās biļetes, taču ne visi to izdara, tāpēc neizpirktās biļetes nonāk pārdošanā.

Vēl viena iespēja, kas varētu dot papildu vietas, ir tā, ka pagaidām Mežaparka estrādē nav uzlikti visi soli. A. Rozenberga nenoliedz, ka pieejamo vietu skaits nedaudz palielināsies pēc tam, kad būs zināms pilnīgais sēdvietu skaits. Pagaidām uz visiem koncertiem pārdots un rezervēts aptuveni 64 tūkstoši biļešu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mara

ta ir cūcība!!!arī caur netu nekas man nesanāca!

pirms 13 gadiem, 2008.03.13 21:37

Liepājā