"Akti Naktī" būs vērojama apjomīga laikmetīgās dejas programma

Jau pēc nedēļas, 26.septembrī, “Akti Naktī” būs iespēja vērot plašu laikmetīgās dejas programmu, kuru veidos divpadsmit Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfi un dejotāji Olgas Žitluhinas vadībā. Piecu stundu laikā apmeklētājiem tiks piedāvāta programma, kura sastāvēs no četrām pilnmetrāžas izrādēm un dejas filmas, kā arī dejas īsfilmu izlases.

Laikmetīgās dejas mākslas bakalaura programmas 1. kursa studenti, profesores Olgas Žitluhinas un docentes Ramonas Galkinas vadībā, studiju procesa ietvaros jau nedēļu gatavojas “Akti Naktī”, kur savas nodarbības ir pārcēluši Liepājas ielās, kā norāda R. Galkina - ”mums šeit notiek radošā nometne, lai mēs varētu sajust Liepāju un iedzīvoties vidē un sagatavoties “Akti Naktī”, esam jau strādājuši pie jūras un ir ļoti patīkami, ka jūras gaiss dod arī kustībai citas sajūtas.”

Olgas Žitluhinas dejas kompānijas un grupas „Dzelzs vilks” sadarbības rezultātā 2005. gadā tapa dejas izrāde „Un atkal par to pašu. I daļa”. Tā bija pirmā abu sadarbība, kas dažādos mūzikas un dejas projektos turpinās vēl joprojām. Šī izrāde ir visvairāk rādītais kompānijas projekts gan Latvijā, gan ārvalstīs. Turklāt izrāde notikusi ne tikai tradicionālās teātra telpās, bet arī dažnedažādās neierastās vietās.

Kā norāda O.Žitluhina:”Filma ir par to par to pašu mīlestību, kura ir tik skaista un tāla. Kā sārta pamale vasaras vakaros, kā atmiņas par bērnības zemeņogām uz mēles. Vienmēr gaidīt, cerēt, tiekties. Un nikni mesties pakaļ, ķert, grābt un grūstīties.”

Starp izrādēm gaidāma arī īpaša dejas videoīsfilmu programma, kā arī pirmā iespēja liepājniekiem un Liepājas viesiem apskatīt video materiālu, kas tapa pavasarī, kad aprīļa vidū Liepājā notika starptautiska laikmetīgās dejas rezidence, kuras rezutātā tapa dejas izrāde Liepājas ielās “Dziediet”.

Vairāk par programmu un “Akti Naktī” māksliniekiem vari uzzināt mājas lapā – www.aktinakti.lv


Dita Dzene
Komunikāciju vadītāja

Pievieno komentāru

Liepājā