Akadēmiķis Juris Ekmanis: Reformas augstākajā izglītībā grib visi

Reformas augstākajā izglītībā vēlas visi, ieskaitot augstskolas un studentus, - tā šodien, Liepājā uzstājoties starptautiskajā konferencē par konkurētspējīgu augstāko izglītību Latvijas attīstības centros, atzina akadēmiķis, Valsts prezidenta Stratēģiskās komisijas vadītājs Juris Ekmanis.

"Augstākā izglītības konkurētspēja ir arī Valsts prezidenta stratēģiskās komisijas rūpju lokā. Šobrīd ir skaidrs, ka reformas grib visi, tai skaitā augstskolas, pašvaldības, uzņēmēji un, protams, studenti. Ko darīt un kādā secībā? Par to šodienas konference. Vispirms jāsagrauj stereotipi, ka akadēmiskā vide neko negrib darīt, jo daudzas reformas jau notiek kā pašu augstskolu iniciatīva. Gribētos, lai šodienas konference varētu kalpot par pagrieziena punktu, lai rekomendētu optimālos augstskolu finansēšanas un pārvaldības modeļus," atklājot konferenci, norādīja Ekmanis.

Viņš arī piebilda, ka viens no konferences uzdevumiem ir dot priekšlikumus, kā efektīvi sasaistīt augstākās izglītības reformas ar Latvijas attīstības centru interesēm, jo tajos atrodas arī universitātes un augstskolas. Neapšaubāmi, augstskolu, pašvaldību un uzņēmēju kopdarbībai ir izšķiroša nozīme augstākās izglītības attīstībai Latvijā, uzsvēra Ekmanis.

Jau ziņots, ka šodien Liepājā, viesnīcas "Promenade hotel" konferenču zālē, notiek zinātniski praktiska konference "Kā nodrošināt globāli konkurētspējīgu augstāko izglītību Latvijas attīstības centros?", kurā piedalās vairāk kā 100 augstākās izglītības, valsts institūciju un zinātniski pētniecisko institūciju vadošies pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Visas dienas garumā konferencē tiks analizētas būtiskākās problēmas un iespējamie risinājumi, kā Latvijā veidot kvalitatīvu un valsts sociālās, kultūras un ekonomiskās izaugsmes mērķiem atbilstošu, starptautiski konkurētspējīgu augstāko izglītību.

Forumā īpaša uzmanība tiks pievērsta vairākām aktuālām tēmām: augstākās izglītības mērķiem, augstskolu pārvaldības modeļiem, augstskolu tipoloģijai un augstskolu finansējuma modeļiem. Tajā īpaši tiks akcentētas konkurētspējīgas augstākās izglītības veidošanas iespējas un loma Latvijas nacionālās nozīmes attīstības centros, ņemot vērā arī Liepājas Universitātes pieredzi un attīstības vadlīnijas.

Konferencē piedalās Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis, Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis, Liepājas Universitātes rektors Jānis Rimšāns, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Gundars Strautmanis, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) un domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde (Liepājas partija), kā arī daudzi citi eksperti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Pievieno komentāru

Liepājā