Aizvadīts vasaras festivāls "Garā pupa 2015"

Latvijas Transpersonālās psiholoģijas un psihoterapijas asociācija (LTPPA) jau 6 gadu organizē vasaras akadēmiju, kas šogad ir pārveidojies vasaras festivālā „Garā pupa”. Šī gada virstēma bija „Klātbūtne”. Festivāls tika organizēts Usmā no 3.-7. jūlijam. Tajā piedalījās vairāk kā 50 cilvēku gan no Liepājas, Rīgas, Ogres, Vācijas, Itālijas un citām vietām.

Festivāla direktore un liepājniece Liene Vēsmiņa stāsta:’’ Festivālā var piedalīties ikviens interesents, kuram ir vēlēšanās paplašināt savus redzes loku, iepazīt un izzināt savus resursus, visi meklējošie, kuri vēlas dzīvot augšup, dziļumā izbaudot Šeit un Tagad esošo mirkli. Garā pupa simboliski ievijas debesīs, bet lai to izdarītu, ir jāiesakņojas dziļi zemē. Tieši tāpēc programmā tika piedāvātas gan senās šamanisma prakses, kuras tiek izmantotas kā pašizziņas instruments transpersonālajā psiholoģijā,  gan Argentīnas tango deja kā klātbūtnes prakse mākslai būt pašam un magnētiskā kontaktā ar savu deju partneri. Šogad festivālā īpaši tika gaidītas ģimenes ar bērniem, kuriem bija paredzēta sava  radošā programma – vizuālās mākslas, skaņu spēles, biodejas un citas interesantas, radošumu attīstošas nodarbes. Ar bērniem un pusaudžiem darbojās brīnišķīgi profesionāļi mūziķi Jēkabs Nīmanis, Laura Gustovska un Maksisms Šenteļejevs, māksliniece Ilze Elizabete Rasa, biodejas bērniem pasniedzēja psiholoģe Sandra Mihailova.

Festivāla piedāvātā programma bija plaša un pārdomāta. Tā deva iespēju iepazīties ar daudzpusīgām praksēm un zināšanām. Profesionāli un zinoši pasniedzēji no Vācijas, Latvijas un Itālijas dalījās ar savām teorētiskajām un praktiskajām zināšanām.

Šī gada festivālā kā jaunums tika piedāvātas Argentīnas tango dejas nodarbības - Tango kā klātbūtnes prakse. Tango un ķermeņa valodas māksla - vienots, soli pa solim veidots seminārs 8 daļās par kontakta veidošanu, pāra enerģētiku, būšanu šeit un tagad.

Isabella Cremer un Iwan Harlen (Vācija). Viņu dejas stils ir pilnīga klātbūtne caurvīta ar rotaļīgumu, kopā veidojot dinamisku meditāciju. Šī semināra laikā iesācējiem bija iespēja apgūt pamata soļus, bet jau pieredzējušie mācījās dejot brīvi, dabiski, plūstoši, izmantojot tuvību. Iespēja atrast un padziļināt magnētiskā ķermeņa noslēpumu un “iekšējo spirāli”. Dejot tango ar tik dziļu enerģētisku apmaiņu līdzinās tantriskai praksei.  Isabella un Iwan nodarbībās strādāja intensīvi un personiski ar katru pāri, lai katra cilvēka būtība efektīvi tiktu pārnesta tiešu uz deju.

Papildus tango dejas programmā tika piedāvāts iepazīties ar Arhetipisko tango jeb tangoability, kas palīdzēja atraisīties dziļam kontaktam tango izmantojot dabas elementu spēku. Zeme palīdz mums izprast pieņemšanu un stabilitāti, Metāls simbolizē spēku, pašpārliecinātību un apņēmību. Gaisā varam saskatīt vieglumu un brīvību, bet Ūdens spēj savienot mūs ar savu juteklību un spēju mainīties.

Arhetipiskā tango skolotājs Matteo Hu (Itālija) saka: “Visu mūžu meklēju kaut ko tādu, kas spētu apvienot aukstu loģiku un garīgumu. Matteo Hu un tango skolotāju Stefania Fazzone (Itālija) strādāja pārī. Stefania Fazzone ir tango skolotāja, kas fokusu savā pētījumā liek par skaidrām un apzinātām kustībām.

Savukārt katru rītu dienas cēliens tika sākts ar joga tango nodarbībām, jeb meditāciju kustībā. Tās bija 60 minūšu gara mošanās kopā ar dabu, nodarbības notika pie ezera. Meditāciju vadīja jogas un tango pasniedzēja Ginta Šindlere.

Programmu papildināja arī savas balss apzināšanās nodarbības - atbrīvota dabiskā balss kā klātbūtnes instruments. Klātbūtnes piedzīvošana un nostiprināšana caur savu balss instrumentu – ķermeni, elpu, skaņu, kustību, vibrāciju. Nodarbības vadīja Dana Indāne - brīvās improvizācijas māksliniece un dabiskās balss atbrīvošanas meistarklašu vadītāja.

Festivāla programma piedāvāja arī šamanisma prakses, tumsas meditāciju un vīzijas meklējumus, kurus vadīja transpersonālā psiholoģe, klīniskais psihologs un psihoterapeite Dr. Regīna U Hess (Vācija). Dalībniekiem tika piedāvāts ievads  šamaniskajā praksē “Redzēšana tumsā” – kas ietver zinātniskus pamatojumus, praktisku pielietojumu, un sevis izzināšanu un pilnveidošanu gan sievietēm, gan vīriešiem.

Senās zināšanas un ieskatu rituālos sniedza Jānis Ieviņš, Baltais Vējš (šamanisma iniciācijā saņemtais vārds) savos garīgās izaugsmes meklējumos atbildes ir atradis no sirmas senatnes nākošajās zināšanās, kultūrās un tradīcijās.

Festivāls tiks organizēts arī nākamajā vasarā. Sīkāka informācija par festivāla norisi un tango dejas iespējām Liepājā var uzzināt, zvanot pa tālr. 29184719.

Festivāla direktore Liene Vēsmiņa

Pievieno komentāru

Liepājā