Aicina uz tikšanos ar Rimantu Ziedoni

Biedrība „Ceļa vilinājums”, šogad, noslēdzot tikšanās sēriju ar 2013.gada Latvijas nozīmīgiem rakstniekiem, aicina uz tikšanos 5.decembrī plkst.14 DALP 5.vidusskolā (Rīgas 50, 212. kabinetā) ar Rimantu Ziedoni. Pasākuma idejas autore un vadītāja Marina Šķilvalte.

Pasākums paredzēts vidusskolēniem.

Vēlāk 17.00 Kurzemes Humanitārā institūta telpās ( Kūrmājas prospektā 13) Edgars Lāms aicina uz sarunu ar R. Ziedoni par laiku un vietām „Leišmalītē”.

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents.

„Leišmalīte”- autoru Imanta un Rimanta Ziedoņu kopdarbs- izdota 2012.gadā un 2013. gadā tika izvirzīta radošo darbu konkursā  Egona Līva piemiņas balvai” Krasta ļaudis” nominācijā par labāko grāmatu. Balvu saņēma  gan „Leišmalīte”, dokumentālā proza, gan I.Baueres romāns „Piedod, Karolīne”.  Ar „Leišmalīti” beidzas Imanta Ziedoņa Latvijas ļaužu, spēka un nespēka vietu - „Kurzemīte”(1970,1974),”Tik un tā”(1985), „Tutepatās” (1992) - dokumentējums,  un turpinās Rimanta Ziedoņa  - „Paradoksālā Latvija”(2006),”Austrumu robeža”(2008) -  gājiens ārpus  Rīgas realitātes.  „Leišmalītē ”fiksēts  ieraudzītais, noejot  571 kilometru gar Latvijas dienvidu robežu no Nidas līdz Ilūkstei.
 
Lūkojoties cilvēku dažādībā – spēkā un vājumā -, vienmēr  atklāts ir jautājums , vai vērotāja personība ietekmē vērojumu un cik ļoti redzētā interpretējums ir atkarīgs no vērotāja „sirds redzes”. Kāds ir Cilvēks , kas apdzīvo (kopj , posta?) šo Latvijas daļu? Vai dzīve un ļaudis Lietuvas pierobežā ir citādāki nekā  austrumu pierobežā? Kas kopīgs šiem robežniekiem ar  vidienē un lielpilsētā dzīvojošiem?

Arī  brauciens uz Liepāju, lai tiktos ar „Leišmalites” lasītājiem un potenciālajiem lasītājiem, ir gājiens ārpus, lai sastaptos ar pagaidām vēl neizzināto.  Liepājā (arī leišu malai tuvu esošā) Rimants Ziedonis tiksies ar vidusskolēniem, un, runājot par iespējamo  dialogu ar „Leišmalītes ” līdzautoru, skolēni sacīja, ka būtu interesanti  uzzināt – kā ir būt Rimantam, nevis...  Jautājums, lai arī it kā rotaļīgs, tomēr pietiekami dziļš un tieši tādēļ varbūt arī provokatīvs.

Aija Līva
                                                                                                                      

Pievieno komentāru

Liepājā