Aicina uz tikšanos ar pirmo LTF priekšsēdētāju Daini Īvānu

Ceturtdien, 7. novembrī, plkst. 13 Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18 notiks sarīkojums skolu jaunatnei „Tas laiks, kas šalkās ietrīsējās”, kurā notiks tikšanās ar pirmo LTF priekšsēdētāju Daini Īvānu un LTF Liepājas nodaļas laikraksta „Liepājas Vārds” redaktoru Aigaru Štālu. Sarīkojumā muzicēs dziesminieks Uldis Kākulis.

Dainis Īvāns pasākuma gaitā iepazīstinās ar savu grāmatu par LTF laiku "Garaspēka zemes atgūšana", kas ir stāsts par Trešo atmodu. Nosaukumā un grāmatas saturā viņš licis akcentu uz zīmīgu dziesmotās revolūcijas saukli – vārdu spēli – "Ar garaspēku pret karaspēku!",  kas atgādina gan baltiešu unikālo nevardarbīgās pretošanās rīcību, gan arī LTF, kas bijis visīstākais Trešās atmodas "garaspēka karaspēks".

Šodien, 6. novembrī plkst.16 Liepājas muzeja nodaļā „Liepāja okupāciju režīmos” K. Ukstiņa ielā 7/9 atklās ceļojošo izstādi „Atmiņas nākotnei”, kas veltīta LTF Liepājas nodaļas 25 gadu jubilejai.

Izstāde lieliski papildinās Liepājas muzeja ekspozīcijai, kas iekārtota LTF Liepājas nodaļas bijušajās telpās K. Ukstiņa ielā 7/9, kur darbojās koordinācijas centrs un atradās LTF Liepājas nodaļas laikraksta “Liepājas Vārds” redakcija.

Izstāde stāsta par LTF Liepājas nodaļas pirmsākumiem, par uzdrošināšanos paust savus uzskatus, par tautas pacēlumu un vienotību. Par latviešu spēju saliedēties brīvas Latvijas vārdā, par savas Tēvzemes mīlestību.
LTF bija izšķiroša loma neatkarības atjaunošanā. Pirms 25 gadiem šie vēsturiski nozīmīgie notikumi atbalsojās gandrīz ikkatrā liepājnieka ģimenē un mājā. LTF Liepājas nodaļa bija otra lielākā un aktīvākā aiz Rīgas. Tas bija spilgts patriotisma apliecinājuma laiks.
Izstāde sagatavota kā ceļojošā izstāde, un būs skatāma arī mācību iestādēs, lai jaunajai paaudzei vēstītu par Atmodas laika notikumiem Liepājā.

Savukārt 8. novembrī plkst. 12 un plkst. 17.30 Liepājas muzejā, K. Ukstiņa ielā 7/9 tiks demonstrēta režisora Jura Bindara un scenārija autores Marinas Mariņinas veidotā filma „Dūmu deja debesīm”, kas stāsta par 1991. gada janvāra barikādēm – kad cilvēki pulcējās sargāt savu valsti.

Janvāris tajā gadā gan nebija īsts ziemas mēnesis, vairāk mitrs un drēgns, bez dziļa sniega un liela sala. Tomēr cilvēkiem, kas bija atstājuši savas mājas un tuviniekus, lai kļūtu par sargiem un aizstāvjiem, nācās dienas un naktis pavadīt ārā. Un tad glābiņš ir ugunskurs. Tā Rīgu tajās dienās sildīja ugunskuri. Rīgas aizstāvjus sildīja arī rīdzinieku rūpes un gādība – bija sagādāta iespēja vairākās vietās tikt zem jumta, atpūsties, sasildīties, dabūt siltu ēdienu. Siltu tēju un pīrādziņus pateicīgie rīdzinieki nesa un deva arī turpat uz barikādēm. Šī filma ir stāsts par barikāžu laiku, par cilvēkiem uz barikādēm, par viņu drosmi, apņēmību un izturību.

Ieeja pasākumos un izstādē ir bez maksas.

LTF jubilejas sarīkojumi Liepājā notiek ar Liepājas Kultūras pārvaldes un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas līdzfinansējumu.

Astra Dzērve
Liepājas muzeja muzejpedagoģe

Pievieno komentāru

Liepājā