Aicina uz reālu rīcību

Aktualitāte prasīt Saeimas atlaišanu nav zudusi kopš pērnā rudens, kad mēs šo jautājumu ierosinājām, otrdien uz tikšanos sanākušajiem liepājniekiem sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā pulcējās turpat simts pilsētas un rajona arodorganizāciju pārstāvju un citu interesentu. P. Krīgers uzsvēra, ka LBAS parakstu vākšanas kampaņu likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanai uzsākusi kā pilsoniskas sabiedrības sastāvdaļa, kurā ir daudz vairāk biedru nekā citās organizācijās.

Liepājas arodbiedrību centra vadītājs Jānis Neimanis pievienojās, ka “mēs paši pārāk maz ietekmējam šos procesus”.

Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta direktore Raita Karnīte pauda, ka tautas emociju viļņi piketos un mītiņos nedod rezultātu, tāpēc grozījumu ierosināšana varētu būt reāla rīcība, lai tāds būtu.

Sanākušie jautāja un izteica savus viedokļus. AS “Lauma” pārstāve norādīja, ka pēdējā laikā valstī tiek slēgtas daudzas ražotnes un pārmeta, ka LBAS piekāpusies valdībai daudzu likumu izstrādē.

Strādājošo skaita samazināšana draudot arī viņas uzņēmumā. Savukārt cits klātesošais sprieda, ka nebūs citu, ko likt atlaisto deputātu vietā, bet kāda sirmgalve plaši “izkratīja sirdi”.

Parakstu vākšana turpināsies līdz 10. aprīlim.

Pievieno komentāru

Liepājā