Aicina uz diskusiju Liepājā par līdzdalības iespējām un iekļaujošu sabiedrību

Piektdien, 29. novembrī, no pulksten 12.30 līdz 15.30 Liepājas 8. vidusskolā notiks diskusija ar skolēniem, cilvēkiem ar invaliditāti, pašvaldības iestāžu, izglītības un sociālajiem darbiniekiem, kā arī nevalstiskajām organizācijām par iekļaujošo sabiedrību, veselību, vidi un līdzdalības iespējām. Tā būs piektā interaktīvā saruna ciklā "Lēciens! 2013: Eiropas pilsoņu gads", vadītājs žurnālists Gundars Rēders.

Sarunā aicināti piedalīties Kārlis Šadurskis (Eiropas Parlamenta deputāts), Inese Laizāne (Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, 11. Saeimas deputāte), Gunārs Ansiņš (Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks), Inete Ielīte (Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla pārstāve, latviskās kultūrtelpas labas gribas vēstniece), Māris Ceirulis (Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs), Jānis Rudzītis (Liepājas 8. vidusskolas skolotājs).

Šī cikla ietvaros pavisam plānoti 6 pasākumi visos Latvijas reģionos, diskusijas jau notikušas Rēzeknē, Smiltenē, Jūrmalā un Jelgavā, bet vēl plānotas Ventspilī.

Diskusiju kopējais mērķis ir rosināt ikvienu apzināties savu lomu vietējās sabiedrības un Eiropas Savienības dzīvē, kā arī veicināt aktīvu dalību vēlēšanu un lēmumu pieņemšanas procesos. Šajā ciklā izskanējušais sabiedrības viedoklis un idejas līdz ar Eiropas pilsoņu gada starptautiskās alianses izstrādātajām rekomendācijām politikas uzlabošanai tiks apkopotas un nodotas politikas veidotājiem un lēmumu
pieņēmējiem.

Pasākuma apmeklētāji būs aicināti aktīvi līdzdarboties uzdodot jautājumus (t.sk. iesaistoties diskusijā ar Twitter sienas palīdzību), izsakot savu viedokli pašvaldības, valsts institūciju un NVO pārstāvjiem, kā arī Eiropas Komisijai. Turklāt visiem būs iespēja piedalīties oriģinālā bingo spēlē un dibināt noderīgus kontaktus.

Diskusiju ciklu organizē Latvijas Bērnu forums ar Liepājas Domes, Liepājas 8. vidusskolas, Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO, Liepājas Neredzīgo biedrības, Latvijas Neredzīgo biedrības, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu. Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis
ir sabiedrības informēšana par ES.

Pievieno komentāru

Liepājā