Aicina pieteikties Kuršu Vikingu liellaivu sacensībām

Lai godātu Liepājas kā jūras un ostas pilsētas vēsturi un tradīcijas, 8.jūlijā Jūras svētku laikā jau otro gadu rīkos ''Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensības'', kas kā pierādīts būs sportiska, atraktīva un kā dalībniekiem tā apmeklētājiem interesanta aktivitāte, informē organizatori.

Sacensības norisināsies 8. jūlijā no pulksten 13 Liepājas promenādē pie Liepājas jahtu ostas piestātnes Jūras svētku ietvaros. Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensībām visi interesenti aicināti pieteikt līdz 6. jūlijam vai līdz pieteikušās būs 20 komandas. Sacensībām var piedalīties komandas piecu cilvēku sastāvā. Lai pieteiktos sacensībām, jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc44TLuCx0k_k4xyfiFJZ8dwBsQzmGT4mOPPr9-MVTrjK7BFg/viewform?c=0&w=1

''Pirmās rakstiskās liecības par pilsētu, ostu un drosmīgajiem kuršu jūrasbraucējiem ir saglabājušās no 13. gadsimta un iespējams tāpēc šodien varam lepoties ar savu ostu un mūsu jūrasbraucējiem. Tas arī bija idejas pamatā, lai kopīgi ar Kultūras pārvaldi un Tūrisma klubu ''Oga'' vēlētos iedibināt jaunu tradīciju – Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensības. Domāju, ka airēšanas sacensības ar liellaivām būs interesantas aktīvajiem un sportiskajiem liepājniekiem, lai pārbaudītu savu varēšanu netradicionālā veidā'', norāda Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš.

Sacensību galvenais tiesnesis Juris Aizezers, oragnizators Raimonds Reinis uzsver, ka lai arī tiks vērtēts komandas izskats un atraktivitāte, galvenais tomēr būs sportiskā varēšana pēc iespējas ātrāk veikt noteikto distanci. Airēšanas sacensības notiks ar Kuršu Vikingu liellaivām. Komandām ar liellaivām būs jāveic 200 -250 metru distance Liepājas tirdzniecības kanālā iepretim Liepājas jahtu ostai. Tie, kuri vēlas iepazīties ar liellaivām, aicināti veikt treniņbraucienus Ālandas upē 6. jūlijā no pulksten 18 līdz 22 Grobiņā ''Kuršu Vikingu apmetnē'' Pīlādžu ielā 1.

Kuršu Vikingu liellaivu sacensību uzvarētāji iegūs Ceļojošo kausu un 1.vietas un 2.vietas ieguvēji ielūgumus uz vasaras festivālu ''Summer Sound''.  3. vieta saņems ''Rimi'' Ostmala dāvanu kartes. Organizatori apbalvos arī komandu ar atraktīvāko noformējumu.

Pievieno komentāru

Liepājā