Aicina pieteikt pretendentus Kultūras balvai

2015. gads Liepājā aizvadīts spilgtu kultūras notikumu un izcilu personību zīmē. Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” aicina atskatīties un izvērtēt 2015. gada nozīmīgākos notikumus kultūras dzīvē Liepājā, piesakot pretendentus Liepājas Kultūras balvai 2015. Pieteikumus var iesniegt no 29. janvāra līdz 19. februārim, informē LPPI "Kultūras pārvalde" attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.
 
Liepājas Kultūras balvas pretendents var būt gan fiziska, gan juridiska persona (kolektīvs, individuāls sasniegums, pasākums vai norise, kas apliecina izcilību, radošumu un nodrošinājis pozitīvu Liepājas publicitāti Latvijas, Eiropas vai pasaules mērogā). Pretendentus balvai var izvirzīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, pamatojot pretendenta sasniegumus ar aprakstu un materiāliem, kas šo sasniegumu pierāda (diplomi, goda raksti, publikācijas masu medijos utt.). Pretendents var Balvas saņemšanai izvirzīt arī pats sevi.

Šogad Liepājas Kultūras balvu pasniegs piekto gadu pēc kārtas. Pirmo reizi to pasniedza 2011. gadā un idejas autore ir tā laika Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde. Kultūras balvas uzdevums ir novērtēt tos kultūras notikumus un personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.

Liepājas Kultūras balvas pasniegšanas ceremonija notiks 4. martā.

Atbilstoši nolikumam noformētus un sagatavotus pieteikumus Liepājas Kultūras balvai var iesniegt elektroniski, aizpildot pieteikumu anketu šeit: http://liepajaskultura.lv/lv/liepajas-kulturas-balvas-2015-pretendentu-pieteiksana/

Pieteikumu anketas var saņemt arī Liepājas Kultūras pārvaldē, Liepājas Latviešu biedrības namā, 2. stāvā, 96. kabinetā. Arī balvas nolikums pieejams gan internetā – www.liepajaskultura.lv – , gan Liepājas Kultūras pārvaldē. Tālrunis informācijai: +37163483939.

Pagājušajā gadā tika pasniegtas 12 Liepājas pilsētas domes pateicības, savukārt Liepājas Kultūras balvas un naudas prēmijas saņēma 4 pretendenti: Liepājas Kultūras balvu 2014 un prēmiju 1500 eiro apmērā saņēma Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis par pašatdevīgu darbu veidojot un izdzīvojot lomas Liepājas teātrī un izcilu Vinstona Smita lomas atveidojumu Liepājas teātra iestudējumā “1984”.

Liepājas Kultūras balvu 2014 un prēmiju 1000 eiro apmērā saņēma dokumentālās filmas „Kosmopolītiskā Liepāja” un „Glābēji” radošā komanda par Liepājas izaugsmes, kultūras un pilsētvides dokumentēšanu un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

Liepājas Kultūras balvu 2014 un prēmiju 850 eiro apmērā saņēma Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas meiteņu koris un diriģents Andris Kontauts par izcīnīto Čempionu titulu 8. Pasaules koru olimpiādē viendabīgo jauniešu koru kategorijā un mērķtiecīgu darbu, tiecoties pēc visaugstākajiem muzikālajiem un mākslinieciskajiem mērķiem.

Liepājas Kultūras balvu 2014 un prēmiju 850 eiro apmērā saņēma žurnāla “Creative Coast” radošā komanda par Liepājas radošo industriju apzināšanu, dokumentēšanu un izpratnes veidošanu par radošajām industrijām un radošumu.


Pievieno komentāru

Liepājā