Aicina piedalīties video projekciju grafikas konkursā "Sveiciens Liepājai dzimšanas dienā"

Liepājas 395. dzimšanas dienas un gaismas pastaigas "Izgaismotā Liepāja" laikā no 18. līdz 21. martam notiks video projekciju konkurss "Sveiciens Liepājai dzimšanas dienā". Konkursā aicināti piedalīties Latvijas video mākslinieki un grafiķi, kuru veidotie darbi gaismas pastaigas laikā būs apskatāmi uz Liepājas Latviešu biedrības nama fasādes un tiks nodoti pasākuma apmeklētāju vērtējumam.

Video projekciju uzvarētājs, kuru noteiks gaismas pastaigas pasākuma apmeklētāji, saņems stipendiju 1000 eiro vērtībā un uzaicinājumu realizēt savu video projektu nākamajā gaismas pasākumā, informē Liepājas pašvaldība.

Video projekciju grafikas konkursa tēma ir "Sveiciens Liepājai dzimšanas dienā". Video projekcijām jābūt kā iedvesmojošam sveicienam vēju pilsētai tās 395. dzimšanas dienā. Darba tehnikas, krāsu, formāta izvēle ir video mākslinieku ziņā – dalībnieki aicināti zīmēt, filmēt, izmantot “mapping” tehniku. Svarīgi, lai video darbā 50 sekunžu laikā tiek izstāstīts sveiciens ar sākumu un nobeigumu. Konkursa organizētājs ir uzņēmums “Untitled originals”.

Dalību konkursā var pieteikt jebkurš Latvijas video mākslinieks vai video grafiķis. Lai piedalītos konkursā, autoram jāpieprasa ēkas fasādes šablons, kurā sagatavot skici un vēlāk video failu. Šablonu iespējams pieprasīt līdz 1. martam, rakstot uz e-pasta adresi: birojs@untitled.lv.

Konkursa pirmajā kārtā dalībniekiem līdz 1. marta plkst. 22.00 jānosūta īss pieteikums dalībai konkursā, norādot nepieciešamo informāciju, ko nosaka konkursa nolikums, un pievienojot darba skici. Nolikumu skatīt: https://www.liepaja.lv/aicinajums-piedalities-video-projekciju-grafikas-konkursa-sveiciens-liepajai-dzimsanas-diena/

3. martā plkst. 12.00 gaismas pastaigas “Izgaismotā Liepāja” mākslinieciskā padome paziņos darbus, kas izvēlēti demonstrēšanai konkursa finālā gaismas pastaigas laikā. Kopā demonstrēšanai tiks izvēlēti ne vairāk kā 15 darbi.

Izvēlētajiem video projekciju autoriem būs jāiesniedz savi gatavie video faili līdz 10. martam.
Pasākuma apmeklētāju izvēlētais konkursa uzvarētājs tiks paziņots 22. martā.

Jau ziņots, ka šogad, lai pasniegtu īpašu dāvanu liepājniekiem un pilsētas viesiem Liepājas 395. dzimšanas dienā, ļaujot izbaudīt šarmanto Liepājas pilsētvidi un radot pēc iespējas plašākam cilvēku lokam svētku sajūtu, no 18. līdz 21. martam Liepājas pašvaldība aicinās izbaudīt īpašu pastaigu maršrutu “Izgaismotā Liepāja”.

Četru dienu garumā katru vakaru liepājnieki un viesi varēs aplūkot gaismās pārvērsto Liepāju un ar kājām izstaigāt īpaši radītu gaismas objektu maršrutu.

Pastaigu “Izgaismotā Liepāja” organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar uzņēmumu “Untitled originals”, kas piedalījušies gaismas festivāla “Staro Rīga” realizācijā un dažādās Latvijas pilsētās rīkojuši vairākus multimediālus gaismas projektus.

Plašāka informācija par pastaigu maršrutu “Izgaismotā Liepāja”: https://www.liepaja.lv/liepajas-dzimsanas-diena-aicinas-izbaudit-ipasu-pastaigu-izgaismota-liepaja/

Pievieno komentāru

Liepājā