Aicina piedalīties aptaujā par Liepājas pludmales labiekārtojumu

No 8.aprīļa Liepājas pilsētas Būvvalde aicina ikvienu liepājnieku un interesentu piedalīties aptaujā par mūsu pludmales labiekārtojumu. Aptaujas mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par iespējamiem un nepieciešamajiem uzlabojumiem Liepājas pludmalē, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Aptauja pieejama ŠEIT.

Liepājas būvvalde ir uzsākusi Liepājas pludmales tematiskā plānojuma izstrādi. Saskaņā ar šo dokumentu tuvākajos gados pašvaldība veiks secīgu pludmales vides labiekārtošanu.

"Lai plānojumu sagatavotu pēc iespējas pilnvērtīgāku, detalizētāku un tajā būtu ietverti ne tikai speciālistu, bet arī  pilsētas iedzīvotāju priekšlikumi, aicinu ikvienu interesentu izteikt savas domas vai idejas par izmaiņām pludmalē," to, kāpēc sākta šāda aptauja, skaidro pilsētas  galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Respondenti ir lūgti uzrakstīt savu viedokli par atsevišķu pludmales posmu raksturīgajiem elementiem, to saglabāšanu un labiekārtošanu nākotnē, par pastaigu mola izbūves nepieciešamību un to, kādi varētu būt citi Liepājas pludmales attīstības virzieni. Aptauja turpināsies vienu mēnesi – no pirmdienas, 8. aprīļa, līdz trešdienai, 8. maijam.

Liepājas pludmale (no pilsētas dienvidu robežas līdz Dienvidu molam un no Ziemeļu mola līdz ziemeļu robežai/Cietokšņa kanālam jeb Karostas pludmale) ir viena no pilsētas vērtībām, kvalitātes vizītkarte, tāpēc ir nepieciešams dokuments, pēc kura veikt šīs vides labiekārtošanu atbilstoši pilsētas ikgadējam budžetam. Dokumentā detalizēti tiks apskatīts norāžu un izeju uz pludmali izskats,  vides pieejamība, drošība, kāpu erozijas ierobežošana un aizsardzība, inženierkomunikācijas (apgaismojums, ūdensvads, kanalizācija), pludmales labiekārtojums un mazās arhitektūras formas, tirdzniecības paviljonu izskats un citi jautājumi.

Šā gada februārī pēc pilsētas galvenā arhitekta I. Kalna priekšlikuma deputāti pieņēma lēmumu par Liepājas pludmales tematiskā plānojuma izstrādi, šim mērķim piešķirot Ls 9000.

Galvenais arhitekts deputātus iepazīstināja ar esošo pludmales vides risinājumu inventarizācijas rezultātiem, kas paveikta 2012. gadā. Pludmales plānojumu paredzēts izstrādāt līdz 2014. gada 15. maijam.

Pievieno komentāru

Liepājā