Aicina māksliniekus piedalīties Liepājas vizuālās mākslas kopizstādē

Liepājas muzejs aicina pilsētas un tās apkārtnes profesionālos māksliniekus iesniegt darbus Liepājas vizuālās mākslas izstādei, kas kļuvusi par stabilu un neatņemamu Liepājas kultūras dzīves tradīciju vairāku desmitu gadu garumā, vēsta Liepājas muzeja pārstāvji.

Lūgums māksliniekiem darbus izstādei Liepājas muzejā iesniegt no 1. novembra līdz 6. novembrim Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18. Katrs mākslinieks var iesniegt ne vairāk kā trīs darbus.

Gadskārtējā rudens vizuālā mākslas izstāde vienkopus pulcē dažādas paaudzes Liepājas profesionālos māksliniekus. Arī šoruden Liepājas muzejs ievēro gadskārtējo tradīciju, un aicina māksliniekus piedalīties vizuālās mākslas kopizstādē. Izstādes nosaukums šogad ir ''Pilsētas skaņa mākslā''.

Izstādi Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē paredzēts svinīgi atklāt 10. novembrī pulksten 17. Tā būs skatāma līdz 4. decembrim. Izstādes mērķis ir parādīt Liepājas un tās apkārtnes profesionālo mākslinieku veikumu ar šodienai atbilstošu skatījumu, atklājot Liepājas mākslas dzīves kopskatu, tendences un virzību.

Izstādes pamatideja balstīta uz dažādu žanru, tehniku un izpildījumu mākslas darbu skati ar mērķi fiksēt pilsētas skaņas un ritma izjūtu, cilvēka - pilsētnieka - iekšējās sajūtas un pārdzīvojumu gammu caur visnotaļ atšķirīgu autoru darbiem.

Skaņa mēdz būt arī netverama, intuitīva un personīga pārdzīvojuma pilnā. Tās impulsu mākslas atainojumā var sniegt ne tikai mūzikas instruments, cilvēka balss, bet arī kāds tramvaja sliedes skaļāks izpaudums, transporta vibrācija, cilvēka pūļa radīta dimensija vai vēja nesta šalkoņa koku lapotnē. Arī ūdens skaņa un jūra spēj iedvesmot.

Izstādes atklāšanas dienā profesionāla žūrija vērtēs kopizstādes darbus un piešķirs Liepājas kultūras pārvaldes balvas par mākslinieciski augstvērtīgākajiem un interesantākajiem darbiem, lai veicinātu mūsdienu mākslas procesu attīstību un sekmētu Liepājas mākslinieku jaunrades procesu.

Kopējais Kultūras pārvaldes balvu fonds – 1000 eiro. Vienu veicināšanas balvu nodrošinās Liepājas Speciālās ekonomiskā zonas pārvalde. Savukārt ''Liepājas Simfoniskais orķestris'' dāvās māksliniekiem iespēju baudīt augstvērtīgu mūziku kādā no tā koncertiem. Izvēlēto skatītāju balvu izstādes noslēgumā – dāvanu karti 150 eiro apmērā veikalā ''Rūtiņa'' pasniegs Mārketinga projektu aģentūra ''Fortius''.

Liepājas muzejs iegādāsies vienu izstādes darbu muzeja mākslas krājuma papildināšanai. Darbu izvēlēsies Liepājas muzeja Krājuma komisija saskaņā ar Liepājas muzeja krājuma komplektēšanas koncepciju, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājuma politiku.

Pievieno komentāru

Liepājā