Aicina Lāčplēša dienā piedalīties kopīgā lāpu gājienā

Lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus un stiprinātu liepājniekos un pilsētas viesos patriotismu, Liepājas pilsēta aicina svētdien, 11. novembrī, piedalīties kopīgā Lāčplēša dienas lāpu gājienā un baudīt svētku koncertu.

Lāčplēša diena Liepājā tiks sagaidīta ar tradicionālo lāpu gājienu, ko ik gadu gaida vairāki tūkstoši liepājnieku. 11. novembrī, pulksten 17.00, liepājnieki un pilsētas viesi Jāņa Čakstes laukumā aicināti baudīt Lāčplēša dienai veltīto koncertu, kurā uzstāsies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa, dziedātājs Atis Zviedris un pianists Normunds Kalniņš, vēstīts Liepājas domes mājaslapā.

Jau no pulksten 17.30 visi interesenti aicināti stāties lāpu gājienam, lai pulksten 18.00 svinīgā solī no Jāņa Čakstes laukuma dotos uz Ziemeļu kapiem. Noslēdzoties lāpu gājienam, Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa ap pulksten 18.45 norisināsies piemiņas pasākums ar muzikāliem priekšnesumiem, Liepājas pilsētas domes vadības un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvju uzrunām. Piemiņas brīdī uzstāsies Latvijas Nacionālās operas un baleta tenors Juris Jope kopā ar ģitāristu Linardu Švekli.

Iedzīvotājiem un autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem:
    10. novembrī no pulksten 7.00 līdz 11. novembra pulksten 18.30 aizliegts apstāties un stāvēt uz Rožu ielas posmā starp Alejas ielu un Kr. Valdemāra ielu, kā arī uz Alejas ielas posmā starp Rožu ielu un J. Janševska ielu. Tāpat līdz 11. novembra pulksten 23.00 aizliegts apstāties un stāvēt uz O. Kalpaka ielas gar Ziemeļu kapiem.
    11. novembrī no pulksten 16.30 līdz 18.15 tiks slēgta iebraukšana Alejas ielā no J. Janševska ielas, Peldu ielas un Tomu ielas puses. Tāpat tiks slēgts Rožu ielas posms starp Alejas ielu un Kr. Valdemāra ielu.
    11. novembrī no pulksten 10.00 līdz 23.00 pie Ziemeļu kapiem tiks slēgta kustība O. Kalpaka ielas posmā no Siļķu līdz Strazdu ielām virzienā no Karostas uz centru. Transportlīdzekļu kustība no centra uz Karostu O. Kalpaka ielā posmā starp Flotes un Siļķu ielām tiks slēgta tikai Lāčplēša dienas piemiņas pasākuma laikā no pulksten 18.40 līdz 19.20.
    Gājiena laikā no pulksten 18.00 līdz 18.45 satiksme tiks ierobežota maršrutā Rožu iela – Kuršu iela – Katoļu iela – Lielā iela – Rīgas iela – Raiņa iela – Oskara Kalpaka iela – Ziemeļu kapi. No pulksten 18.00 līdz 18.30 tiks apturēta arī tramvaja kustība un uzbraukšana uz Tramvaja tilta. Satiksmes ierobežojumu laikā no pulksten 18.00 līdz 18.45 iespējamas autobusa kursēšanas laika izmaiņas.

Autovadītāji lūgti 11. novembrī automašīnas nenovietot uz O. Kalpaka ielas gar Ziemeļu kapiem, kā arī uz Rožu ielas posmā no Kr. Valdemāra ielas līdz Alejas ielai un uz Alejas ielas posmā no Rožu ielas līdz J. Janševska ielai. Pasākuma rīkotāji patur tiesības atstātās automašīnas evakuēt uz maksas stāvvietu.

Politiski represētām personām vai cilvēkiem, kas nevar piedalīties lāpu gājienā veselības dēļ, no Ziemeļu kapiem tiks organizēts autobuss, kas atrodas pie Liepājas lietuviešu biedrības Alejas ielā 8. Pulksten 17.50 autobuss, kas aizvedīs uz Ziemeļu kapiem un pēc piemiņas brīža ap pulksten 19.30 no Tīklu ielas dosies atpakaļ uz Alejas ielu 9.

Pievieno komentāru

Liepājā