Aicina izvirzīt pretendentus "Goda un Gada liepājnieks 2020" titulam

Liepājas pašvaldība aicina atskatīties uz 2020. gadu un novērtēt līdzcilvēkus, kuru devums Liepājas vai liepājnieku labā bijis īpaši novērtējams. Savus pretendentus Liepājas pilsētas apbalvojumam “Goda un Gada liepājnieks 2020” var pieteikt no 14. janvāra līdz 2. februārim.

Sumināt liepājniekus gan par viņu labajiem darbiem pilsētas labā aizvadītajā gadā, gan mūža veikumu – tā Liepājā jau ir ilggadēja tradīcija. Goda un Gada liepājniekus tradicionāli sveic Liepājas dzimšanas dienā, 18. martā, informē Liepājas pašvaldība.

“2020. gads tika aizvadīts neierastos apstākļos un ar neziņu par pasaulē un tepat Latvijā valdošo vīrusu. Tajā paša laikā liepājnieki spēja izmaiņām ātri pielāgoties, radot risinājumus attālinātam darbam, kultūras un sporta norisēm, ciktāl to atļāva valstī noteiktie ierobežojumi. Šajā izaicinājumu pilnajā gadā noteikti bijuši daudzi cilvēki, kuri nesavtīgi snieguši palīdzību otram vai ar savu darbu spodrinājuši Liepājas vārdu vai kā īpaši izcēlušies ar savu darbu un iniciatīvu aizvadītajā gadā. Aicinu novērtēt šos cilvēkus, kuri ir mums blakus, un pateikt tiem publisku paldies, nominējot Goda vai Gada liepājnieka titulam,” aicina Apbalvojumu komisijas vadītājs Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš.

Ierosinājumus par apbalvojuma piešķiršanu var iesniegt, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv vai savu ierosinājumu iesniedzot klātienē Liepājas domē, Rožu ielā 6, atstājot to foajē izvietotajā pastkastītē.

Elektronisku pieteikuma anketa iespējams aizpildīt šeit: https://pieteikumi.liepaja.lv/lv/project/K0JzcFRnTFd1OGsyN0lIUm1ZTjhNQT09/ 

Gada liepājnieka titulam var ieteikt jebkurus Liepājai tuvus cilvēkus – gan sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, gan kultūras, sporta, izglītības, uzņēmējdarbības jomas pārstāvjus, gan arī apkalpojošā, sociālā, veselības un citās jomās strādājošos, kuriem pateicoties 2020. gadā radītas un īstenotas jaunas idejas, sarīkoti pilsētai nozīmīgi pasākumi vai kuru veiksmīgā uzņēmējdarbība, vadītie projekti, aktīvā sabiedriskā darbība bijusi īpaši pamanāma. Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt.

Savukārt titulu "Goda liepājnieks" piešķir par īpašiem nopelniem Liepājas labā – tie var būt valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība. Goda liepājnieka titulu piešķir vienu reizi mūžā.

Iesniegtos pretendentus Goda un Gada  liepājnieka titulam izvērtēs Apbalvojumu komisija Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieka pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunāra Ansiņa vadībā, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem liela daļa paši bijuši Goda un Gada liepājnieku godā.

Lēmums par Liepājas apbalvojuma piešķiršanu tiks pieņemts 18. februāra Liepājas domes sēdē.

Pievieno komentāru

Liepājā