Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina izteikt viedokli par septiņu kļavu ciršanu Lāčplēša dārza daļā

Līdz 29. augustam ikviens iedzīvotājs un interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis noskaidrot sabiedrības viedokli par paredzēto koku ciršanu un jaunu koku un krūmu stādīšanu Lāčplēša dārzā, Karostā, sakarā ar Komunālās pārvaldes pasūtīto un pašreiz topošo labiekārtošanas projektu.

Sagaidot Latvijas simtgadi un atsaucoties Aizsardzības ministrijas aicinājumam, kā arī vairāku Liepājas nacionālpatriotisko organizāciju ierosinājumam, pašreiz notiek darbs, lai Karostā, Lāčplēša dārzā, izveidotu piemiņas vietu Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, informē
Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Liepājas pilsētas Apstādījumu uzraudzības komisija ir izskatījusi projekta autora SIA “apd ALPS” iesniegumu par likvidējamo koku skaitu sakarā ar būvniecības ieceri “Teritorijas labiekārtojums Karostā “Lāčplēša dārzs” daļai”.

Komisija ir atzinusi, ka nepieciešams uzklausīt sabiedrības viedokli par septiņu parasto kļavu, kuru diametrs ir robežās no 20 līdz 35 cm, nociršanu. Koku ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā un sabiedrībai nozīmīgā objektā. Publiskā apspriešana sniegs papildu argumentus, lai komisija varētu pieņemt galīgo lēmumu un, ja būs nepieciešams, projekta autors izdarītu izmaiņas projekta risinājumos.

Projekta risinājums paredz šeit veidot arī jaunus apstādījumus: iestādīt sešus dižstādus (divirbuļu vilkābele  Crataegus laevigata 'Plena') un 15 krūmveida ziemcietes (divmāju kazbārdis Aruncus dioicus).

Septiņas kļavas, kas ir sēklaudži un kurus paredzēts nocirst, ievērojot projekta risinājumus, traucē pilnvērtīgi veikt parka daļas labiekārtošanu.

Atsauksmes un ieteikumus par koku nociršanu rakstiskā veidā ikviens publiskās apspriešanas dalībnieks var iesniegt līdz 29. augustam.

Publiskās apspriešanas anketu iespējams saņemt Apmeklētāju pieņemšanas centrā Rožu ielā 6 vai aizpildīt elektroniski šeit: publiskās apspriešanas anketa.

Ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas pilsētas domes pirmā stāva foajē, arī Lāčplēša dārza daļā, kuru plānots labiekārtot un kur publiskās apspriešanas laikā ir izvietots informācijas stends, kā arī elektroniski šeit: būvniecības iecere “Teritorijas labiekārtojums Karostā “Lāčplēša dārzs” daļai.

Būvniecības Ieceres ideja paredz Lāčplēša dārzā uzstādīt  sešas akmens stēlas, kurās būs iegravēti ar Liepāju saistīto Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru vārdi un uzvārdi. Stēlas, kas tiks izvietotas gar Neatkarības rotas ielu un kopā ar esošajiem kokiem veidos aleju, simbolizēs latviešu tautas pateicību Brīvības cīņu dalībniekiem.
Alejas celiņa labiekārtotais segums parka apmeklētājiem pastaigas laikā ļaus apskatīt un izlasīt stēlu saturu.

Lāčplēša dārza teritorija, ko paredzēts labiekārtot, iekļaus ne tikai minēto piemiņas aleju, bet arī nelielu pulcēšanās laukumu Neatkarības rotas un Atmodas bulvāra stūrī - ar Latvijas ģerboni, dekoratīviem betona soliem un balti ziedošiem stādījumiem varoņu piemiņai.

Pievieno komentāru

Liepājā