Aicina gatavot gaismas lukturīšus un iesaistīties akcijā "Austras koks"

Liepājā 15. novembrī no pulksten 18 līdz 21 notiks akcija "Austras koks". Ikviens liepājnieks tiek aicināts pagatavot savu gaismas lukturīti, rotāt to ar latvju rakstu zīmēm, iedegt tajā svecīti un novietot to Annas tirgus laukumā tā, lai veidojas latvju rakstu zīme – Austras koks.

Akcijas mērķis ir pilsētvidē izlikt līdz šim lielāko latvju rakstu zīmi, lai vienotu liepājniekus un aicinātu kļūt par Austras koka veidotājiem.

Austras koks latviešiem simbolizē saules ceļu un pasaules kārtību. Saule ir mūžīgās kustības un dzīvības simbols. Austras koka lietotāju savieno ar dievu, dod spēku un padomu. Austras koks rāda ceļu uz gaismu visplašākajā nozīmē.

Akcija būs turpinājums pagājušajā gadā realizētajai idejai, kad ikviens liepājnieks tika aicināts apgleznot savu burciņu un piedalīties 18. novembra pasākuma veidošanā. Šogad Liepājas Kultūras pārvalde aicina burciņas apgleznot ar latvju rakstu zīmēm un piektdienas vakarā no pulksten 18:00 līdz 21:00 doties uz Annas tirgus laukumu un nolikt tur savu degošu lukturīti.

Rakstu zīmes izlikšanā palīdzēs brīvprātīgie, lai raksta līnijas nenojūk. Akcijas norise tiks iemūžināta fotogrāfijā, kā arī video materiālā, kas tiks izmantots, veidojot pasākumu 18. novembrī. Pēc akcijas visi lukturīši tiks savākti un 18. novembrī novietoti Kārļa Zāles laukumā.

Liepājas Austras koka izstrādātājs un veidotājs ir jaunais mākslinieks Jānis Zemītis, kurš kopā ar Liepājas Kultūras pārvaldi veidojis arī valsts svētku vizuālo materiālu Liepājas pasākumiem šogad.

Pievieno komentāru

Liepājā