Advokāts: Nav pamata uzskatīt, ka izlīgums ar Pāvelu Juru netiks panākts

Gala lēmumu par izlīgumu starp grāmatas neatļautā publicēšanā vainoto Liepājas 15.vidusskolas vēstures skolotāju, Liepājas Universitātes doktorantu Pāvelu Juru un SIA "Apgāds Zvaigzne ABC" pieņems procesa virzītājs, taču nav nekāda pamata uzskatīt, ka izlīgums netiks panākts, atzina apgāda pārstāvis, advokāts Ivo Klotiņš.

Savi nosacījumi ir gan cietušajai pusei, gan aizdomās turētajam, taču tos atklāt nebūtu korekti, uzskata Klotiņš. Savukārt Jurs atzina, ka viņam pašlaik izlīguma nosacījumi nav zināmi.

Lai gan Jurs nenoliedz, ka autortiesības ir pārkāptas, viņaprāt, šis jautājumus bija jārisina nevis kriminālprocesa kārtībā, bet gan kā civiltiesisks strīds. Viņam noteikti vairāki drošības līdzekļi, no kuriem visapgrūtinošākais ir atzīmēšanās policijā divas reizes nedēļā. Arī datora atņemšana apgrūtina darba pienākumu veikšanu. Juram noteiktie drošības līdzekļi paredz arī aizliegumu mainīt dzīvesvietu un mājaslapas bloķēšanu.

Jau ziņots, ka abas puses piektdien tikšanās laikā vienojušās, ka ir iespējams izlīgums, tuvākajā laikā pārrunās izlīguma detaļas un informēs procesa virzītāju - Valsts policiju.

"Apgāds Zvaigzne ABC" patlaban ar aizdomās turēto ir gatavs izlīgt. Izlīguma piedāvājums ir no aizdomās turētā puses, līdz ar to cietušais šo piedāvājumu ir pieņēmis. Izlīguma detaļas vēl tiks pārrunātas. Tas viss vēl ir procesa virzītāja kompetence, jo tikai tas var izlemt, vai tas ir iespējams," paskaidroja advokāts.

Pievieno komentāru

Liepājā