9.maija salūts Liepājā atgādina jaunā gada sagaidīšanu 20

9. maija vakarā cilvēki Kūrmājas prospekta galā sāka pulcēties jau ap pulksten deviņiem vakarā, vairāk nekā stundu pirms laika, kad Krievu kopiena plānoja sākt uguņošanu par godu Uzvaras dienai. Salūta apmēri un ilgums līdzinājās pilsētas finansētajai uguņošanai, sagaidot 2008. gadu. Uz raķešu šaušanu nolūkoties bija ieradušies vairāki tūkstoši cilvēku.

"Uguņošanu rīkojam jau ceturto gadu. Man ir prieks, ka šodien pie pieminekļa redzējām bērnus un jaunus cilvēkus. Un prieks arī par to, ka šovakar svētkus atzīmēt esam atnākuši tik daudz," 9. maija vakarā atnākušajiem sacīja pasākuma rīkotājs Krievu biedrības priekšsēdētājs Valērijs Kravcovs. Viņš izteica gandarījumu par to, ka krievi vairs nebīstas svinēt savus svētkus.

Pasākumu finansēšanā 9. maijā piedalījies arī Krievijas ģenerālkonsulāts Liepājā, vēstī ziņu aģentūra LETA.

Uguņošanas laikā pūlis uzgavilēja pie katra šāviena un jo augstāk lidoja raķetes, jo skaļākas bija ovācijas. Pēc oficiālās daļas noslēguma sākās tā sauktā "guļanka", ko latviskot varētu kā "ielas lustes", kurā kombinējas dažādi izklaides elementi, atkarībā no pasākuma apmeklētāju turības, vēlmēm un inteliģences līmeņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Ieva

Sveiciens visām jaunajām šaurpierītēm PSRS Uzvaras svētkos!http://www.youtube.com/watch?v=Au9elmqDnAM&feature=related#

pirms 13 gadiem, 2008.05.17 13:54

ricky

Tie kas mazliet sajēdz kaut ko vēstures, saprot ka tieši ar šo 9 maiju arī sākās Latvijas 3 okupācija, kuras sākumā šie "atbrīvotāji" iznīcināja tūkstošiem latviešu un 10 tiem tūkstošu deportēja uz sibīriju. Kauns pa tiem latviešiem kas svin savas valsts okupācijas dienu.

pirms 13 gadiem, 2008.05.12 15:36

Jānis

Smadzeņu man pietiek, lai saprastu, ka nekā kopīga manam vectēvam ar šiem ordeņotajiem biedriem nav bijis un nebūs. Es cienu katra vēlmi pieminēt savas tautas kritušos. Cienu arī katras tautas tradīcijas, tostarp vēlmi justies kā kungiem tajā vietā, kur viņi atrodas, bet kopīgas valodas šajā jautājumā nav un nebūs. Latvija kapitulāciju nav parakstījusi un ceru vairs arī neparakstīs. Tai arī nebija tādu iespēju, jo to okupēja nevis Vācija, bet gan PSRS, visnotaļ viltīgā veidā, bet tas nenozīmē, ka ir parakstīts miera līgums. Vienīgais Miera līgums ir Ļeņina PSRS un Ulmaņa Latviju, kur noteikumus šobrīd valstis maina, izmantojot atsevišķu "valsts pārdevēju" intereses. Tas nebūt nenozīmē vēlmi rast kopīgu valodu man kā pilsonim. Sviniet, kas Jums jāsvin, bet man tie nav svētki. Arī sēras nē. Pasmaidīt gan par to var. Jūs taču svinat uzvaru pār Berlīni zemē, kuras reālā vara tur atrodas. Man pašam par to arī nekāda prieka nav, bet par Jūsu svētkiem gribas pasmaidīt. Jūsu (Vācijas - Krievijas) karš turpinās, šobrīd ekonomikā. Latvija starp citu tajā atkal cieš un tiek iesaistīta. Kādi vēl uzvaras svētki:) Cirks tas ir uz reālo notikumu fona un izrādīšanās.

pirms 13 gadiem, 2008.05.12 11:11

modris

Nu tiešam, kā bērni. Internetā var daudz ko sameklēt smieklīgo, provocējošo un atklāti naidīgo. Bet kurš teiks ka ta ir taisnība, neviens. Vispārībā, vairāk pārliecinos ka daži latvieši, kuri bija audzināti naidā pret cittautiešiem, t.skaitā arī krieviem, pēdējos gados pārvēršas par slimajiem agresīvajiem neadekvātiem zvēriem, kuriem vienalga – tikai atrast iespēju lieko reizi uz***s un kliegt visā rīklē lamvārdus. Kāds iespaids par tādiem cilvēkiem, re kāds – ar smadzeniem apdalītas personas, un pelēkas vielas trūkums iespaido uz to cilvēku saskarsmes spējām.
Cien. un god. komentāru rakstītāji, vajadzētu atmest naidu un mēģināt atrast kopīgo valodu, nevis kurināt savstarpējo naidu.

pirms 13 gadiem, 2008.05.11 20:16

mamma

es biju ar saviem bērniem , ļoti labs pasākums!
Kas nepiedalijās tad raksta mēli!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.05.11 18:08

modrim

Redzi modri, (vai cinities vai mirt no čekista lodes) ar to ari sac,ka aiz ta visa staveja cekisti un tev nebus ne ar vienu problemas. Nejauc cilveku liktenus ar riebigo Krievijas fasistisko politiku !

pirms 13 gadiem, 2008.05.11 10:25

liepājnieks

Liels paldies godātie Veterāni, kas mūs atbrīvoja no fašistiem! Lai Jums laba veselība un izturība! Zemu paklanos jūsu priekšā!

pirms 13 gadiem, 2008.05.11 09:58

Aivars

Loti labs un vaidzigs pasakums!!!! Ta turpinat !!!

pirms 13 gadiem, 2008.05.11 02:55

modris

Tu man nesauc par tumsonis, kurš kaut ko tur neieredz. Ja tu esi aklais un neredzi ka es te rakstu tava dzimtajā valodā, tad jau vajag uz Meču poliklīniku, pie okulista. Atklāti runajot, man pašam smiekli nāc par Jūsu uzvedību internetā. Vispār, tas ir fakts ka komentāru rakstītāji pārsvarā ir slimi, un Jūsu komentāri – tām piemērs. .

Dodu man iespēju pašam vērtēt tos vēsturiskos notikumus, bet es nekad nepieļaušu manu vectēvu nolamāšanu par okupantiem, kādi viņi izvarotāji un okupanti ja bija piespiedkārtā mobilizēti armijā un bija spiesti izvēlēties – vai cinities vai mirt no čekista lodes.

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 22:49

modrim

Kads sakars seit ir naidam ? Ko tad Grantins nepareizu ir pateicis ? Vai tad krievi neslepkavoja, nesava, nededzinaja un nedeporteja ? Vai tad Godmanis nav cekists ? Vai tad Godmanis nav piedalijies daudzu demokratiski un patriotiski noskanotu latviesu likvidesana !? Ka butu Modri ja tu pats griestos pie arsta, vai ari vairak interesetos par vesturi ! Tu Modri vienkarsi esi krievu tumsonis,kurs neieredz visu kas kustas un neruna krieviski !!!

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 22:21

šāviens

Imisam

Atbrauc labāk Karostā. Tē jūsas urlās katru dienu atklāti no pudelēm dzēr alu un šņabi un visiem policistiem pie kājām!

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 22:08

modris

No taviem vārdiem smird, L.Grantins. Tā var runāt/rakstīt tikai naida pārpildīts un līdz ar to neadekvāts cilvēks. Ieteicu tev griezties pie ārstiem, lai izraksta nomierinošās zāles

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 21:45

L.Grantins H-86,LRTT

Kaut ko tadu var atlauties tikai cekistu-slepkavu noziedznieku parvalditaja latvijskajas respublika ar cekistu-slepkavu godmani prieksgala !!!-----------------Si smerdeklu armija Latvija sava,izvaroja,dedzinaja un deporteja....

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 21:39

Aija

Arī nākamās dienas rītā pohaini sēdēja "Top" veikalā un lādēja pastāvošo iekārtu, kurināja nacionālo naidu un skavināja Krieviju.

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 15:32

visvaldis

liepājniece, tas ir attiecīgo dienestu pienākums, ja visi vāktu aiz sevis gružus, tad sētniekiem nebūtu ko darīt

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 15:05

liepājniece

Cerams, ka pēc sevis arī satīrija.

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 15:02

visvaldis

Ļoti labs un krāšņs pasākums gan veciem, gan jauniem

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 15:00

Imis

Pilns ar urlām treniņbiksēs, kas atklāti no pudelēm dzēra šņabi, daudz piedzērušos, daudz rupjību, daudz spļāvienu un krēpas. Ļoti negatīvs pasākums. Cerams, ka dome turpmāk šādu neprātu nepieļaus.

pirms 13 gadiem, 2008.05.10 14:50

Liepājā