Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

22 gadus vecais Ainars zaudējis cīņu par kājas saglabāšanu

22 gadus vecajam Ainaram Semjonovam, kurš pēc smagas traumas nonāca ratiņkrēslā un pusotru gadu pavadījis guļot dažādās ārstniecības iestādēs, smagu izgulējumu dēļ nācies zaudēt kāju. Ainars intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka izgulējumi radušies, ārstējoties Rehabilitācijas centrā Līgatne. Centra galvenā ārste no komentāriem atsakās, aizbildinoties ar pacientu datu aizsardzību.

Diena jau vairākkārt rakstījusi par bērnunamā uzaugušo Ainaru, kurš pirms diviem gadiem, lecot ūdenī, salauza kakla skriemeļus, kā rezultātā viņam iestājās daļēja paralīze. Bezpalīdzībā nonākušajam Ainaram daudz palīdzējusi viņa draudzene Linda Demitere, kura aizpērn ieguva arī Dienas organizēto Latvijas lepnuma balvu. Toreiz no bezpalīdzīgi guloša slimnieka Ainars tika tālu, spēja nosēdēt ratiņkrēslā un jau solīja Lindu izdancināt, bet veselības problēmas izrādījās stiprākas par viņa vēlēšanos.

Ainaram radās nopietni izgulējumi un, kā Dienai pieļāva Linda, iemesli varēja būt divi - paša neuzmanība un nezināšana vai mediķu un aprūpētāju nevērība. "Kāds acīmredzot nenovaktēja. Aprūpes nauda jau tika maksāta liela un tāpēc arī bija cerība, ka viņu rūpīgi uzmanīs. Faktiski pēc tādām ādas pārstādīšanas manipulācijām ir periods, kad visu nakti kādam jāstāv blakus, jo pats jau nejūt divu stundu intervālu, kad būtu jāpagriežas uz otriem sāniem. Āda ir tik plāna, ka pietiek palagam būt mazliet saburzītam, lai tas spiestu un rīvētu," sacīja Linda.

Pats Ainars Latvijas Radio pastāstīja, ka izgulējumi radušies rehabilitācijas centrā Līgatne. Tā personāls izsaucis Brūču klīnikas ķirurgu, kurš specializējas izgulējumu ārstēšanā, tikai tad, kad "viss bija melns un vajadzēja jau operēt," atklāja Ainars. Pēc ārstēšanās Līgatnē Ainars devies mājās uz dzimto Liepāju, taču nepavadīja tur pat nedēļu, kad viņš tika aizvests uz Liepājas slimnīcu. Tur viņam konstatēja infekciju gūžas kaulā – kauls bijis praktiski "sadrupis".

Vēlāk Ainaram tika veikta operācija, kurā ārsti centušies glābt gūžas kaulu, taču puiša veselības stāvoklis neļāva turpināt cīņu par kājas saglabāšanu. Linda intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka kāju tomēr nācies amputēt.

Rehabilitācijas centra Līgatne galvenā ārste Ingrīda Tambora atteicās sniegt komentārus par Ainara veselības stāvokli, aizbildinoties ar pacienta datu aizsardzību. "Jā, es zinu šo pacientu, bet man nav tiesības sniegt šādu informāciju. Tā ir absolūti konfidenciāla informācija, ārstējošais ārsts nav tiesīgs sniegt nekādu informāciju par veselības stāvokli."

Portāls Diena.lv par situāciju informējis arī Veselības inspekciju.

Pievieno komentāru

Liepājā